Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю

Полтавської обласної державної адміністрації

Для осіб із порушенням зору

Поетична збірка, авторами якої є військові медики.

Військовий лікар – це універсальний солдат та найбільш культурно-освічена людина в армії. Від яких тільки хвороб їм не доводилося лікувати хлопців, крім того, вони повинні бути також хорошими психологами. Адже до них звертаються бійці, кожен зі своїми «душевними травмами», пов’язані із сімейними проблемами, страхами. Ще одна їх особливість – уміння згуртувати навколо себе творчих позитивних людей. Їхня зброя не тільки скальпель, джгут і шприц, а й поетичне слово, музика.

У збірнику вміщено статті та публікації, матеріали яких оприлюднені на науковій конференції «Полтавська Петлюріана»: Дев’яті Петлюрівські читання», що проводилася у Полтаві, в стінах Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського до 140-річчя від дня народження Симона Петлюри. Представлені роботи присвячені питання історії України періоду національно-визвольних змагань, дослідженню ролі Симона Петлюри в Українській революції, військово-політичній боротьбі за державність у 1917-1920-х рр., видатним постатям того часу, передовсім полтавцям, та їх діяльності на еміграції.

Ця книжка гумору і сатири має зацікавити вас уже тим, що її автор – жінка. Далі градусові вашого інтересу не даватиме упасти різножанровість та різнотематичність уміщених тут літературних матеріалів. А ще з поміж того є авторські світлини в стилі як загального настрою, так і загальної ідеї видання.

Ідея цього видання також досить незвичайна й цікава: відкривши книжку, ви відразу ж вирушаєте в таку собі майже погодинну подорож такими собі сторінками звичайного дня – від ранкових хвилин-сторінок із кавою «Три в одному» і ще легким, майже виключно побутовим, гумором до… й так аж до годин-сторінок уже вечірньої зустрічі із власними чадами на «Дитячому майданчику» та уже нічних думок-підсумків…

Якщо ви «пізнаєте» когось із тутешніх героїв чи якісь із описаних автором епізодів, це означатиме лише одне: книжка «Добрий день!» насправді про вас і для вас.

До уваги читачів представляємо книгу Леоніда Михайловича Вернигори «Вибір». Сам автор починає свій творчий доробок такими словами: «Свою попередню книгу поезій і пісень я назвав «Загадав собі долю». І хоч услід заголовного рядка наступний підтверджував правильність мого «Вибору…» - «і, на щастя, вгадав» - усе ж-таки зізнаюся відверто, що ця заява доволі узагальненого сенсу. Бо в житті, як на довгій ниві, не завжди вгадувалося, не завжди складалося, як хотілося. Але попри те, що не все вдавалося, як хотілося. Але попри те, що не все вдавалося, здебільшого я сам обирав свій шлях, сам його торував. Відтак, усе збагнувши, назвав книгу «Вибір».

У виданні талановито і соковито змальоване життя на перевалі двох тисячоліть, глибоко і гостро висвітлено морально-етичні й суспільно-економічні проблеми. Пісні Леоніда Вернигори означені мудрістю, глибоким ліризмом, на кшталт народних, а тому їх охоче виконують провідні вокалісти, ансамблі та хори України. Автор і сьогодні в розквіті творчих сил, працює багато і плідно, щедро даруючи талант людям.

 

 

Десята книжка автора з незвичною назвою «Ловець снів» сама може слугувати амулетом, який розганяє жахи нинішнього існування. Тривірші-хоку - складний поетичний жанр. Така поезія доступна не кожному, вона розрахована на підготованого читача, здатного мислити неординарно, філософськи. Книжечка вирізняється особливістю мінімалістичної подачі, витриманим поєднанням японської традиції з українською специфікою, влучною ілюстративною атрибутикою, яка відповідає загальному настрою збірки.

Видатний режисер О. Довженко навіть, якби створив лише один свій фільм «Земля», уже цього б було досить, щоб залишитися в історії Великим Майстром.

 Жителям Полтавщини поталанило завдяки Довженку залишити слід в історії світового кінематографу, бо стрічка знімалася в звичайному селі Яреськи на Полтавщині, де живуть, як казав Олександр Петрович, духовно багаті й красиві душею люди. З повісті читачі дізнаються багато чого невідомого про Довженка і як видатного митця, і як просту, безмежно добру людину, про наших талановитих земляків – «артистів з народу», про те, що високе мистецтво починається з почуття любові до людини і до рідної землі.

В ілюстрованому виданні висвітлюються картографічні й документальні джерела, починаючи із середини XVII століття, які охоплюють період існування Хорольської сотні. А також подаються фотографії і листівки з коротким описом зображеного, що знайомлять читачів з архітектурою і побутом жителів міста Хорола Полтавської губернії ХІХ – початку ХХ століття.

Книга розрахована на науковців, музейчиків, краєзнавців, а також людей, небайдужих до історії рідного краю.

Дана книга є спробою поєднати ґрунтовне дослідження подій німецько-радянської війни 1941-1945 рр. на Полтавщині, зроблене відомим полтавським істориком і краєзнавцем, кандидатом і сторичних наук Віктором Ревегуком, із колекцією світлин, знайдених в архівах Німеччини, Російської Федерації та Сполучених Штатів військовим істориком і краєзнавцем Олегом Безверхнім. Більш ніж дві сотні світлин дозволяють читачеві побачити, якою була Полтава під час німецької окупації й емоційно насиченого матеріалу книги, яка не мала б жодного шансу побачити світ за радянських часів.

Книга може бути корисною краєзнавцям, а також усім, хто цікавиться історією Полтавщини часів Другої світової війни.

У пропонованій читачу книзі автори намагалися глибше висвітлити минуле і сучасне одного з найчарівніших сіл Полтавщини – Яресьок. Автори створили для сучасників і майбутніх поколінь своєрідне генетичне дерево великої яреськівської родини, показали село з сивої минувшини до сьогодення, висвітлили історію рідного краю з козаччини, за часів царату, у революційні та воєнні часи, будівництва соціалізму та незалежності. У книзі вперше подано історію сількогосподарських та промислових підприємств,організацій та навчальних закладів села Яреськи і навколишніх населених пунктів. Велику увагу приділено славним яреськівським родам та названо сотні імен земляків, які своїм героїзмом та трудовою звитягою внесли вагомий вклад у розвиток свого рідного краю

Сторінка 1 із 13

Image

Анонси

12.12.2019-тренінг із питань створення цілісної, ефективної системи охорони психічного здоров’я
12.12.2019-командно-штабні навчання з питання організації реагування органів управління та сил цивільного захисту на загрози осінньо-зимового періоду
10.12.2019-засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області
11.12.2019 - презентація книги «Калинове гроно. Том V. Антологія творів полтавських літераторів ХХ-ХХІ століть для дітей»
05.12.2019 - зустріч керівників громадських організацій національних спільнот області з керівництвом Департаменту культури та туризму
06.12.2019 - презентація Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
06.12.2019 - урочистості до Дня збройних сил України та Міжнародного дня волонтера
05.12.2019 - церемонія нагородження найактивніших волонтерів та волонтерських спільнот області

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk