Image

Для осіб із порушенням зору

Навчальний посібник, створений науковцями Української медичної стоматологічної академії, для студентів вищих навчальних закладів (згідно програми підготовки магістрів).

Наукові статті, публікації та матеріали до Четвертої наукової конференції «Село Жуки - батьківщина літописця Самійла Величка», присвяченої 300-річчю «Літопису» Самійла Величка та 350-річчю від дня народження козацького літописця, в м.Полтаві (1 березня 2020 р.)

Для широкого кола шанувальників стародавньої історії Полтавщини.

У книзі йдеться про передумови, трагічні сторінки та значення битви війська Великого князівства Литовського під проводом князя Вітовта з татарами 12 серпня 1399 року на теренах Полтавщини, яка увійшла в історію як «забута битва на Ворсклі».

Для широкого кола читачів.

У книзі висвітлено минувшину і сьогодення Федунської територіальної громади. Уперше зібрано відомості про зникле ще в середині ХХ ст. село Тухи, з якого зародилися населені пункти Сагайдацької, Федунської, В.-Бузівської та Яреськівської сільрад і поселення в різних регіонах України.

Збірка маленьких історій реальних людей, які змогли здолати відчай і у важкий момент прийняти правильне рішення – на користь життя. Автор допомагає іншим віднайти внутрішні резерви, аби стати в житті переможцем.

Книгу присвячено життєвому і творчому шляху відомої в Кубані вишивальниці Віри Мордіної, яка походить з українського роду Зубенків і народилася в знаному гончарному осередку – селі Малі Будища, що знаходиться поруч зі всесвітньо відомою столицею українського гончарства – Опішним.

Подано фото літопис життя й творчості мисткині, її епістолярну спадщину (1996-2006), а також листи до неї (1997, 2004), які містять унікальну інформацію про її родину, історію рідного села і навколишніх населених пунктів.

Осібне місце в книзі займають спогади В.Мордіної й написане нею, адже вона не лише вишивала, а й займалась писемною творчістю (билини, вірші, казки, статті в періодиці).

Для керамологів, етнологів, істориків, мистецтвознавців, культурологів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться культурною спадщиною України.

Сторінка 1 із 16

Image
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk