• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Солдати Чорнобиля/ Козлов С.В., Шевченко А.І. - Полтава: ФОП Говоров С.В., 2021. - 256 с.

Книга «Солдати Чорнобиля» присвячена полтавцям, які внесли свою частку в подолання наслідків найбільшої техногенної катастрофи в історії людства — аварії на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року. Герої книги — люди різного віку і різних професій: від солдатів строкової служби до офіцерів, від резервістів-запасників до професійних пожежників... А ще — лікарі, кухар, будівельник, геолог... Вони вистояли й перемогли. Великою ціною! І нині кожен з гордістю називає себе «солдатом Чорнобиля», що дало назву й книзі. Чорнобильці поділилися своїми спогадами через 35 років після трагедії. І ці спогади такі живі, ніби це сталося вчора, адже аварія на ЧАЕС залишила у їхніх серцях незгойні рани. Автори й упорядники книги — Сергій Козлов та Анатолій Шевченко — самі пройшли крізь чорнобильське пекло і мають статус ліквідаторів. До створення книги їх спонукало переконання, що не можна забувати про історичні вже події та людей, які врятували світ від іще сумніших наслідків атомного лиха. Кожний спогад, кожне свідчення — це свого роду документ, який потрібно передати нащадкам. Тож книга «Солдати Чорнобиля» буде цікавою не лише побратимам-ліквідаторам, переселенцям, евакуйованим із зони лиха та їхнім родинам, а й для широкого кола читачів.

Національний симпозіум монументальної кераміки «Гіганти Незалежної України»: альбом-каталог / Упорядник Олесь Пошивайло; куратор Симпозіуму Тетяна Литвиненко; художник і фотограф Юрко Пошивайло; фотограф Тарас Пошивайло. – Опішне: Українське Народознавств

Про Національний симпозіум монументальної кераміки «ГІГАНТИ Незалежної України» − унікальну мистецьку подію в Україні2021 року, покликану возвеличити засобами художньої кераміки визначальну дату в розбудові Соборної України – 30-річчя від дня проголошення Незалежності країни. Провідні українські художники-керамісти Інна Гуржій (Полтава), Андрій Ільїнський(Київ), Ірина Норець (Київ), Тетяна Павлишин-Святун (Львів), Леся Падун (Полонне), Олександр Сердюк (Харків), Іван Фізер(Черкаси) – виготовили 7 велетенських (понад 5 м) глиняних творів, які вивищують національне глиномислення на сутнісно новий рівень художнього осмислення рідної ДержавоТворчості. Скульптури започаткували серію тематичних локацій найбільшої на європейських обширах Національної галереї монументальної глиняної скульптури просто неба. У фундаментальному науковому альбомі-каталозі подано статті відомих українських мистецтвознавців про художні пошуки й здобутки авторів гігантських скульптур, відомості про учасників симпозіуму, каталог, анотації творів, фотолітопис подій, прес-бібліографію та інші матеріали, важливі для осмислення унікального мистецького явища. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. Видання продовжує академічну керамологічну серію «УКРАЇНА ГОНЧАРНА», що знайомить читачів із творчістю учасників національних і міжнародних керамологічних виставок, конкурсів, симпозіумів. Для художників-керамістів, майстрів-гончарів, керамологів, мистецтвознавців, культурологів, етнологів, музеєзнавців, краєзнавців, викладачів і студентів мистецьких навчальних закладів, керівників художніх галерей і музеїв, кураторів виставок

Щось хороше має бути [Текст]: Повісті. Оповідання / Ольга Гурба. - Полтава: ТОВ "АСМІ", 2021. - 226 с.

Нова книга О.Гурби "Щось хороше має бути" - картини сучасності, що оживають під пером письменниці. Герої її творів вимушені жити, перемагаючи труднощі війни, вірячи, що їхня мрія про мирне життя нарешті здійсниться. І схід України, і Захід - єдиний народ, спільна доля... Та напруга між їх представниками, іноді штучно розпалювана, призводить до втрати споконвічно виплеканих ідеалів. Розбиваються сім'ї, розлучаються друзі.

"Щось хороше має бути" – збірка прозових творів, життєво правдива. Йдеться у ній про найболючіші проблеми у нашій Україні, відлуння яких прокочується іншими країнами світу. Але крізь цю тривогу пробиваються світлі паростки виплеканого за віки прагнення до прекрасного світу природи, творчого життя, щастя. 

Книга розрахована і на юних, і на літніх: усіх, хто за мир на землі.

Супер Стююю / Парфильев В. - Полтава: ООО "АСМИ", 2021. - 102 с.

Это история про рождение абсолютно нового супергероя, которого вы обязательно полюбите. Если нет, то он вас точно любит. История о Любви и Надежде. О Борьбе и безумной Силе, которой обладает каждый. Даже лишившись всего, нужно помнить, что у нас есть жизнь. Дороже ее нет ничего в мире.

Наше окружение это Любовь, с которой наша жизнь обретает смысл. Наша цель выживание. Состояние здесь и сейчас. Ощущать счастье, несмотря на любое горе и обстоятельства. Я так за тебя рад, ты сейчас будешь наслаждаться этим рассказом. Так как я свою историю помню и воспоминания у меня яркие, полны трагичных, эпичных и романтичных моментов. Ни пуха!

 

Актуальні проблеми спеціальної освіти: навч. посіб. для студ. спец. 016 Спеціальна освіта/ Н.Г. Пахомова; ПНПУ ім В.Г.Короленка. Вид. 2-ге, виправ. - Полтава: ТОВ "АСМІ". - 332 с.

У навчальному посібнику представлено історико-педагогічний аналіз розвитку теорії та практики спеціальної освіти в Україні. Розкриті теоретико-методологічні основи організації спеціальної допомоги особам з особливими освітніми потребами. У посібнику розглядаються актуальні проблеми спеціальної освіти, психолого-педагогічні засади та технології реалізації міждисциплінарної підготовки майбутніх логопедів у вищих навчальних закладах. Видання адресоване дефектологам, логопедам, науковим працівникам, викладачам, аспірантам і студентам, які навчаються за спеціальністю 016 Спеціальна освіта.

Брость Діброви(Текст): поезії/ С.Любива.- Полтава: ТОВ "АСМІ", 2021. - 100 с.

Через глибинні витоки асоціацій поезії, як правило вловлює дихання, іноді досить важке, нашого життя. І саме від поета залежить, як те дихання передати читачеві. Сніжана Любива, про що засвідчують її попередні дві збірки поезій, уміє це робити. Тому і її вірші завше заряджені патріотизмом, красою, великою любов'ю до рідного краю і його людей. А ще в них звучить потужна нота застороги від байдужості, від можливої втрати родового козацького стержня, моральних цінностей, народжених численними поколіннями українців. Почуй, шановний читачу, як у віршах поетки відлунюється кожен твій крок, поміркуй у глибокій тиші власної душі про те, що означає те відлуння, і тоді ніщо в твоєму житті не загубиться, безслідно не зникне для світу.

Гаврилов Г.В. Зачарованые  дали: Роман в 2-х книгах. Книга 1. - Полтава: Дивосвіт, - 392 с.

Новый роман Глеба Гаврилова построен на реальных исторических событиях и раскрывает перед глазами читателей широкую палитру жизни Российской империи и Советского государства с начала столетия и до конца 60-х  годов ХХ века.

Тесно переплетающиеся между собой судьбы главных героев развиваются на фоне этого богатого на трагические события периода (3 войны, коллективизация, голод). Действие постоянно переносит читателя из России та на Украину, то в Белоруссию, то в Германию, то в Швецию, то в Китай. А сам роман, начинаясь как исторический, постепенно приобретает еще и приключенческие черты.

 

Становлення особистості дитини в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти", Всеукр. наук.- практ. конф. (2021; Полтава)

Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції "Становлення особистості дитини в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти" 22-23 трав. 2021. [Текст] / [за рег. Пархомової Н.Г., Березан В.І]; ПНТУ імені В.Г.Короленка. - Полтава: ТОВ "АСМІ", 2021. - 396 с. 

Мандри століттями [Текст]: проза / Жовнір Н. - Полтава: ТОВ "АСМІ", 2022. - 124 с.

У цю книжку увійшла два твори письменниці Наталії Жовнір: повість з елементами фантастики "Мандри століттями" і оповідання "Білявка". У реалістичній повісті "Мандри століттями" елементі фантастики використані як художній прийом, щоб розповісти про сьогоднішні проблеми міста через сприйняття прибульця з майбутнього, про людей, які живуть, працюють, долають труднощі, шукають щастя, роблять свій життєвий вибір. У цій повісті три історії кохання.

Оповідання "Білявка" - про молодь і для молоді. Людям з життєвим досвідом часто здаються дрібними проблеми, які є серйозними для тих, хто лише на початку життєвого шляху. Саме таку несерйозну на думку старших проблему розв'язують герої оповідання.

Память весны[поєзия] / Купинський Я. - Полтава: ООО "АСМИ", 2021. - 88 с.

В сборник "Память весны" включены стихи последних лет и некоторые из более ранних. Их стиль лаконичный и образный. Недосказанность позволяет читателю почувствовать ощущения и эмоции сквозь призму личного восприятия. 

Лирический натрой часто откликается нотой грусти, но автор не уходит от реальности бытия, он сопереживает и обеспокоен вызовами времени.

Эта книга раздумья в дороге, это ожившая память.

Сторінка 1 із 33

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk