• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Зустріч з громадськістю: ПРОБЛЕМИ УЧАСНИКІВ АТО: ЩО ЇМ РОБИТИ ТА КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ

7 липня у зеленій залі Полтавської облради відбувся круглий стіл з питань захисту та підтримки учасників АТО. Наболілі питання разом із військовими розбирали голова Полтавської ОДА, його заступник, керівники профільних департаментів, представники центру зайнятості, військового комісаріату тощо. На зустріч запрошували і представників міськради, зокрема і міського голову Полтави Олександра Мамая, проте цей захід вони проігнорували. Учасники засідання передавали їм «палкий привіт».

Круглий стіл розпочали із хвилини мовчання за 105 захисниками, що загинули останнім часом в зоні АТО.

Далі приступили до обговорення нагальних питань:

•          соціальний захист учасників АТО та їх родин;

•          юридичний захист учасників АТО та їх родин;

•          житлове питання;

•          питання про надання земельних ділянок учасникам АТО;

•          питання про медичну реабілітацію, оздоровлення, лікування та протезування учасників АТО;

•          працевлаштування;

•          пільги при здобутті освіти учасниками АТО.

Першим слово взяв голова Полтавської облради.

— Ми зібралися, щоб вирішити ті питання, які не вирішуються міськими органами влади, — розпочав Петро Ворона. — Якщо буде потрібно, ми докладемо максимум зусиль, щоб ці проблеми нівелювати. Будемо постійно збиратися. На першому поверсі ми виділили кімнату спеціально для громадський організацій, щоб там вони могли приймати людей.

 Петро Ворона

Про статус, посвідчення та повістки

Як виявилося, найбільше зараз проблем з набуттям статусу учасника бойових дій. Учасники АТО нарікали на роботу військкомату та військових частин. Останні затримують видачу посвідчень, не ставлять печатки, через що військові не можуть отримати статус.

 Борис Павлов

Військовий комісар Полтавщини Борис Павлов рекомендував усім ветеранам АТО особисто звертатися до нього із такими питаннями.

— В будь-який час приходьте до мене в обласний військовий комісаріат, якщо в вас є якісь питання, — каже Борис Павлов. — Я зроблю все, що в моїх силах для вирішення ваших проблем. Але ж до мене приходять одиниці.

Також Павлов відзвітував про роботу комісаріату. В області було демобілізовано 1 тис. 958 військовослужбовців. З них учасники АТО 1 тис. 313 чоловік. З військових частин до військових комісаріатів прибуло 180 чоловік, які отримали посвідчення в частинах, на 392 осіб йде оформлення документів. До районних та міських комісаріатів звернулося 741 чоловік для отримання статусу учасника бойових дій. З них вже розглянули 657 звернень. 637 чоловік отримали статус. На розгляді в військкоматі знаходяться документи на 98 військовослужбовців.

Одного з учасників громадської організації, Євгенія, цікавило, на якій основі видає посвідчення учасникам бойових дій Всеукраїнська асоціація ветеранів АТО. Тому що цього стосується Ілля Кива. Чому посвідчення видаються в галереї мистецтв, а не у військкоматі? Він назвав це дешевим популізмом. Проте, відповіді на його запитання ніхто так і не дав.

Виникло питання про те, що учасникам АТО приходять повторні повістки. В такому випадку ветерану треба з посвідченням прийти до військкомату, щоб його там відмітили. За словами Петра Ворони, це просто накладки в роботі структур.

Про полонених та зниклих

Далі ветерани підняли питання про полонених та зниклих без вісти. За словами заступника військового комісара Едуарда Бородая, полонених наразі з області немає, зниклих безвісти — 6 осіб. З приводу об'єктивної інформації про полонених, то це питання органів СБУ.

Втім бійці говорили, як мінімум про одного знайомого, який зараз полонений у Донецьку лежить у госпіталі.

Один з ветеранів АТО, Ігор Кузурман, порушив питання про заробітну плату. Виявилося, що з останньої в нього зняли 500 грн. Нестачу грошей йому пояснили тим, що з нього, як з цивільного зняли податок у 15%. Проте, такі ж гроші зняли і з тих, хто зараз в зоні АТО у 16 батальйоні. Військовий комісар повідомив, що відповідальність за такі нарахування лежить цілком на командирі частини. Він відсилають накази, на основі котрих нараховується заробітна плата. Пообіцяв розібратися.

Про родичів загиблих

Дуже емоційним був громадський активіст Ігор Кіянчук. Він приніс листа, який писав родич загиблого 17 квітня Сергія Гелея. У листі описані недоліки всієї нашої системи.

— Конкретно по військкомату: в кабінет № 6 приходить людина, в якої загинув родич, — розповідає Кіянчук. — Телевізор горлає. Ваш працівник, котрий там сидить, дивиться телевізор, на людину не звертає уваги і не чує. Це ви так ставитесь до родичів загиблих. Родичі цього героя загиблого двічі їздили до частини власним коштом. Голова обладміністрації був присутній на похоронах. В 7 кабінеті взагалі чудо: сидять поряд ті, хто працює з родичами загиблих і, на відстані пів метри, ті, хто працює з новобранцями. Як ви думаєте, цей новобранець буде служити, побачивши купу проблем родичів, які не можуть поховати військового? Ви хоча б розведіть по різним кабінетам. Нічого не допомагає. Нічим вас не прошибеш.

 Ігор Кіянчук

 

Начальник департаменту соціального захисту Людмила Корнієнко попросила нардепа Юрія Бублика внести пропозицію щодо забезпечення надання пільг на автоперевезення всім сім'ям загиблих, які не є пенсіонерами. Зокрема і чорнобильців, і афганців і учасників АТО. З 1 червня ці сім'ї втратили такі пільги.

Image

Анонси

28.06.2024 – запрошуємо на унікальну подію «Полтавщина туристична» в ПДАУ
Оголошується прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола
29.05.2024 – круглий стіл на тему „Реалізація регіональної політики на принципах прозорості” в межах проведення Тижня Відкритого Уряду
23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk