• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

В облдержадміністрації обговорили питання забезпечення виконання вимог законодавства щодо проведення консультацій з громадськістю

8 липня 2015 р.  керівник апарату Полтавської облдержадміністрації Микола Білокінь провів нараду, ініційовану Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, з питань  забезпечення виконання вимог чинного законодавства щодо проведення консультацій з громадськістю з питань  формування та реалізації державної політики. Участь у нараді взяли керівники всіх структурних підрозділів облдержадміністрації та працівники, відповідальні за взаємодію з громадськістю та ЗМІ цих структурних підрозділів. Участь у нараді взяли також голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб, відповідальний секретар Громадської ради Олексій Шаманенко та голова постійної комісії Громадської ради при  облдержадміністрації Вадим Штефан.

Присутні обговорили питання практичної реалізації вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. N 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» (з актуальними змінами) щодо обов'язковості проведення консультацій з громадськістю у різних формах, а також питання висвітлення діяльності процесу консультацій з громадськістю у ЗМІ та на офіційному веб-сайті облдержадміністрації в окремому розділі.

Повідомлено, що при обласній державній адміністрації діє Громадська рада у кількісному складі 154 особи, структурована у 22 постійні комісії. Як наголосив Микола Білокінь, необхідно забезпечити участь громадських активістів у консультаціях з громадськістю, водночас забезпечити належну звітність про ці консультації та оприлюднення звітів про врахування думки громадськості на сайті облдержадміністрації. Також зазначено, що у ІІ-ому кварталі  2015 року структурними підрозділами ОДА проведено загалом 45 консультацій, в усіх них брали участь представники Громадської ради. Зокрема, проведено 2громадських слухання, 8 «круглих столів», 1 конференція, 6 зустрічей керівництва області з громадськістю, 5 Інтернет-відео-конференцій, 13 електронних консультацій, проведено 6 засідань консультативно-дорадчих органів, проведено 4 інших заходів за участю представників громадськості (засідання робочих груп, наради тощо).

Проте не всі ці заходи підготовлено у визначеному законодавством порядку та у концентрованому вигляді інформація про них відсутня на сайті облдержадміністрації, як це вимагає зазначена постанова Кабміну.

Також М.Білокінь зазначив, що 3 липня 2015 р. Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) оприлюднив рейтинг інформаційної відкритості 49 сайтів органів влади України обласного рівня та міста Києва, згідно якого лідером рейтингу серед ОДА є Полтавська обласна державна адміністрація, яка має коефіцієнт відкритості 68,6%.

«Разом з тим, ми всі прагнемо отримати 100-відсотковий результат, але працювати мусимо не на рейтинг, а на користь області, і тому рухаємося надалі шляхом удосконалення нашої роботи» - зазначив М.Білокінь.

Виконувач обов'язків директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Юрій Варченко повідомив про необхідність належного висвітлення діяльності структурних підрозділів на сайті облдержадміністрації у ново стійному розділі, навівши результати моніторингу публікацій.

Під час наради присутні представники громадськості висловили свою оцінку роботі структурних підрозділів облдержадміністрації та налаштованість на конструктивну співпрацю з обласною владою.  Визнавши вцілому належний рівень взаємодії Громадської ради з облдержадміністрацією, громадські діячі висловили сподівання на більшу результативність роботи влади для розв'язання проблем громад. За підсумками засідання надано доручення.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk