• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Консультації з громадськістю

 

Повідомлення про проведення громадського обговорення у формі електронних консультацій з громадськістю

 На виконання Указу Президента України від 26 лютого 2016 року № 68/2016 «Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні», з метою забезпечення подальшої реалізації на території області положень Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації проводиться громадське обговорення проекту Плану заходів щодо реалізації у 2018 році в Полтавській області Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки (завантажити).

Пропозиції та зауваження до проекту надсилати на адресу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (36014, м.Полтава, вул.Соборності,45, к.533) або на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  до 10 січня 2018 року. 

 

 
Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації виноситься на громадське обговорення проект Орієнтовного плану консультацій з громадськістю структурних підрозділів Полтавської обласної державної адміністрації у 2018 році(завантажити). Пропозиції та зауваження до проекту надсилати на адресу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (36014, м.Полтава, вул.Соборності,45, к.130) або на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  до 15 грудня 2017 року.

Перспективні напрямки співпраці органів виконавчої влади Полтавщини з громадськістю обговорили в облдержадміністрації

 30 вересня 2016 року голова Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації Володимир Голуб провів засідання «круглого столу» за темою: «Напрямки співпраці органів виконавчої влади області з громадськістю у 2017 році». З обговорюваного питання поінформував директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації Вадим Штефан. Участь у засіданні взяли керівники обласних громадських об'єднань, які очолюють громадські організації за напрямками – ветеранів АТО, волонтерів, правозахисні, а також об'єднання, які здійснюють свою діяльність у сфері медіа, експертного середовища тощо.

Учасники зібрання обговорили підсумки реалізації протягом 3-х кварталів 2016 року заходів Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2018 роки, принципи фінансування заходів  зазначеної цільової програми у наступному році. Обговорено також питання державної підтримки інституційного розвитку суб'єктів громадянського суспільства в цілому та окремих заходів громадських організацій та їх об'єднань через конкурсні процедури.

Учасники «круглого столу» ухвалили відповідну резолюцію.

 РЕЗОЛЮЦІЯ «круглого столу» за темою: «Напрямки співпраці органів виконавчої влади області з громадськістю у 2017 році».

 

Ми, учасники «круглого столу», обговоривши ситуацію в області у сфері комунікацій влади з громадськістю, констатуємо, що у 2016 році органами виконавчої влади області здійснювалася системна робота щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики та вирішенні питань місцевого значення.

Вважаємо, що помітна результативність цієї роботи значною мірою досягнута завдяки реалізації та відповідному фінансовому забезпеченню Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2018 роки.

Переконані в доцільності продовження у 2017 році розпочатої роботи з реалізації Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2018 роки за всіма визначеними напрямами. Також висловлюємо підтримку ініціативам Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації на 2017 рік щодо:

- збільшення обсягів фінансової підтримки програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету;

- розширення географії фінансової підтримки регіональних ЗМІ та укладання угод на висвітлення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з місцевими ЗМІ;

- підвищення інституційної спроможності ЗМІ та ІГС за рахунок отримання нових знань, умінь та навичок під час регіональних семінарів-навчань;

- проведення щорічного обласного форуму волонтерів та розробки цільової обласної програми підтримки волонтерської діяльності;

- створення веб-порталу  щодо діяльності громадських об'єднань учасників АТО.

Висловлюємо впевненість у тому, що напрями та заходи Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2017 рік будуть одностайно підтримані депутатами обласної ради. 

 

Звітували про виконання Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери  на 2013- 2015 роки

25 січня 2016 року директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вадим ШТЕФАН прозвітувався про виконання у 2015 році Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери  на 2013- 2015 роки. Участь в обговоренні взяли голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир ГОЛУБ, заступник голови постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном Ірина СТЕПАНЕНКО, керівники організацій - бенефіціаріїв коштів програми – Директор  Регіональної дирекції «Лтава» НТКУ Євген ЛОПУШИНСЬКИЙ, заступник головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Віктор КІКОТЬ, головний редактор газети «Село полтавське» Лариса КОБА, директор НРП-центру по дослідженню історії Полтавщини Олександр БІЛОУСЬКО, головний редактор газети «Сила духу» Сергій ЧУМАК, начальник Управління культури облдержадміністрації Геннадій ФАСІЙ, директор Державного архіву Полтавської області Валентина ГУДИМ, представники громадськості та ЗМІ. Учасники зібрання затвердили звіт про виконання програми та зажадали на найближчій сесії  обласної ради ухвалення аналогічної програми на 2016-2018 роки реалізації. Також було зазначено, що необхідно збільшити фінансування на реалізацію проектів громадських організацій. 

 

На виконання Указу Президента України від 24.03.2012 року № 212/2012 „Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації", постанови Кабінету Міністрів України від 25.12. 2013 № 968 „Про затвердження Порядку планування та моніторингу реалізації органами виконавчої влади Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні", з метою забезпечення подальшої реалізації на території області положень Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації проводить громадське обговорення проекту розпорядження голови облдержадміністрації  „Про План заходів щодо  реалізації в Полтавській області Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні у 2016 році ". (Прект розпорядження читати тут)

Пропозиції та зауваження до проекту надсилати на адресу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (36014, м.Полтава, вул.Жовтнева,45, к.505) або на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  до 20 січня 2016 року 

Національна самосвідомість та історична пам'ять – головна зброя в боротьбі України з зовнішньою агресією

18 листопада 2015 року у залі засідань Вченої ради Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка відбувся «круглий стіл» з такою назвою. Його ініційовано головою обласної організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій Іваном Лантухом, підтримано Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. У засіданні взяли участь голова Полтавської обласної ради Петро Ворона, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вадим Штефан, голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб, учасники Революції Гідності, ветерани, учасники АТО, волонтери, науковці-історики Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка, представники громадських організацій та засобів масової інформації. Учасників зібрання привітав ректор вишу Микола Степаненко. Засідання приурочено до Дня Гідності та Свободи, який відзначатиметься в Україні 21 листопада.

У своїх виступах учасники «круглого столу» доктор історичних наук, професор кафедри історії України ПДПУ ім.В.Короленка Петро Киридон, кандидат історичних наук Віктор Ревегук та багато інших зазначали, що внаслідок Революції Гідності Україна отримала шанс стати європейською державою, яка кожному гарантуватиме захист прав і свобод та достойний рівень життя.

На цьому шляху наша країна зіткнулися з відкритою збройною агресією. На що в першу чергу розраховував ворог? На те, що серед українців знайдеться маса ностальгуючих за минулим, слабкодухих та байдужих і в суспільстві розпочнеться безлад і внутрішні протистояння.

Але виявилося зовсім навпаки. Військова агресія лише згуртувала націю.

Добровольці, ризикуючи життям, йшли в зону АТО. За мобілізацією до лав ЗСУ було призвано понад 10 тис. полтавців.

Численні групи волонтерів забезпечили надійний тил. В області діє понад 100 незареєстрованих громадських об'єднань, окремих волонтерів та волонтерських груп, які надають системну допомогу військовим.

Країна стала єдиним військовим табором, зруйнувавши плани ворога на перемогу.

Проте агресор не полишив свої плани і перейшов до облоги. Цей стан більш небезпечний, бо присипляє увагу, розслабляє. Ми не повинні втрачати пильності. Сьогодні маємо винести уроки минулого і налаштуватися до продовження боротьби до переможного кінця.

Учасники зібрання ухвалили відозву до громадськості із закликом до консолідації та спільної розбудови незалежної розвиненої сучасної європейської України.


В Полтавській облдержадміністрації обговорили проблеми ромів

22 липня в Полтаві за участю керівника апарату ОДА М.Білоконя, заступника начальника управління культури ОДА В.Вождаєнко, голови Громадської ради при ОДА В.Голуба, голови ГО «Миргородські рома» М.Чернявського, представників структурних підрозділів ОДА, тер підрозділів центральних органів виконавчої влади відбулася зустріч у форматі круглого столу за темою «Посилення взаємодії ромської громади з органами влади на регіональному рівні». ГО «Миргородські рома» за підтримки програми МФ «Відродження» презентовано звіт «Стан реалізації в Україні державної політики щодо ромів», де повідомлено про проблеми ромів, виявлені у ході соціологічного дослідження. Так найголовнішою для 49% опитаних є пошук роботи. Окреслено конкретні заходи щодо посилення взаємодії ромів з органами влади.

Дата оприлюднення: 17 липня 2015 року

 

Інформаційне повідомлення

про проведення електронних консультацій з громадськістю

проекту розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації „Про заходи з виконання Закону України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" на території Полтавської області".

 

Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації спільно з представниками інститутів громадянського суспільства розроблено проект розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації „Про заходи з виконання Закону України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" на території Полтавської області".

Електронні консультації з громадськістю щодо цього проекту триватимуть з 17.07.2015 по 17.08.2015.

Зауваження та пропозиції до проекту розпорядження прийматимуться Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації до 17 серпня 2015 року за адресою: 36014, м.Полтава, вул. Жовтнева, 45, к. 132. Відповідальна особа – Отич Олександр Анатолійович, заступник начальника управління – начальник відділу взаємодії з громадськими об'єднаннями управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації, тел.: 0532-56-95-39, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Звіт про результати обговорення буде оприлюднено на сайті облдержадміністрації в рубриці «Консультації з громадськістю» у терміни, визначені законодавством.

Проект  розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації „Про заходи з виконання Закону України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" на території Полтавської області" (завантажити).


В облдержадміністрації обговорили питання декомунізації

13 липня 2015 р. у Полтавській ОДА відбулося розширене засідання Секретаріату Громадської ради при ОДА, де розглянуто питання «Про заходи з виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», яке провів голова дорадчого органу В.Голуб. Участь у засіданні взяв заступник голови обласної ради В.Микійчук,  голова обласного об'єднання «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка М.Кульчинський, в.о. директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Ю.Варченко, начальник управління культури ОДА Г.Фасій, заступник директора Державного архіву в Полтавській області Т.Пустовіт, директор Департаменту містобудування та архітектури О.Панков, голови постійних комісій Громадської ради при ОДА, представники ЗМІ (близько 50 осіб). Як зазначалося, зазначений Закон був підписаний 9 квітня 2014 року і має бути виконаний за дев'ять місяців, тобто до 9 грудня. Нині чинним є розпорядження голови ОДА від 18.08.2014 № 323 «Про заходи з усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР на території Полтавської області», і значна кількість запланованих раніше заходів виконано або знаходяться у стадії виконання. Разом з тим, заходи щодо декомунізації гальмуються насамперед на рівні місцевих рад. Відсутній повний список топонімів, які підлягають змінам. Учасники громадського обговорення вирішили запропонувати голові ОДА В.Головку підготувати проект розпорядження щодо практичної реалізації в області заходів з декомунізації. 

В облдержадміністрації обговорили питання забезпечення виконання вимог законодавства щодо проведення консультацій з громадськістю

8 липня 2015 р.  керівник апарату Полтавської облдержадміністрації Микола Білокінь провів нараду, ініційовану Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, з питань  забезпечення виконання вимог чинного законодавства щодо проведення консультацій з громадськістю з питань  формування та реалізації державної політики. Участь у нараді взяли керівники всіх структурних підрозділів облдержадміністрації та працівники, відповідальні за взаємодію з громадськістю та ЗМІ цих структурних підрозділів. Участь у нараді взяли також голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб, відповідальний секретар Громадської ради Олексій Шаманенко та голова постійної комісії Громадської ради при  облдержадміністрації Вадим Штефан.

Присутні обговорили питання практичної реалізації вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. N 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» (з актуальними змінами) щодо обов'язковості проведення консультацій з громадськістю у різних формах, а також питання висвітлення діяльності процесу консультацій з громадськістю у ЗМІ та на офіційному веб-сайті облдержадміністрації в окремому розділі.

Повідомлено, що при обласній державній адміністрації діє Громадська рада у кількісному складі 154 особи, структурована у 22 постійні комісії. Як наголосив Микола Білокінь, необхідно забезпечити участь громадських активістів у консультаціях з громадськістю, водночас забезпечити належну звітність про ці консультації та оприлюднення звітів про врахування думки громадськості на сайті облдержадміністрації. Також зазначено, що у ІІ-ому кварталі  2015 року структурними підрозділами ОДА проведено загалом 45 консультацій, в усіх них брали участь представники Громадської ради. Зокрема, проведено 2громадських слухання, 8 «круглих столів», 1 конференція, 6 зустрічей керівництва області з громадськістю, 5 Інтернет-відео-конференцій, 13 електронних консультацій, проведено 6 засідань консультативно-дорадчих органів, проведено 4 інших заходів за участю представників громадськості (засідання робочих груп, наради тощо).

Проте не всі ці заходи підготовлено у визначеному законодавством порядку та у концентрованому вигляді інформація про них відсутня на сайті облдержадміністрації, як це вимагає зазначена постанова Кабміну.

Також М.Білокінь зазначив, що 3 липня 2015 р. Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) оприлюднив рейтинг інформаційної відкритості 49 сайтів органів влади України обласного рівня та міста Києва, згідно якого лідером рейтингу серед ОДА є Полтавська обласна державна адміністрація, яка має коефіцієнт відкритості 68,6%.

«Разом з тим, ми всі прагнемо отримати 100-відсотковий результат, але працювати мусимо не на рейтинг, а на користь області, і тому рухаємося надалі шляхом удосконалення нашої роботи» - зазначив М.Білокінь.

Виконувач обов'язків директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Юрій Варченко повідомив про необхідність належного висвітлення діяльності структурних підрозділів на сайті облдержадміністрації у ново стійному розділі, навівши результати моніторингу публікацій.

Під час наради присутні представники громадськості висловили свою оцінку роботі структурних підрозділів облдержадміністрації та налаштованість на конструктивну співпрацю з обласною владою.  Визнавши вцілому належний рівень взаємодії Громадської ради з облдержадміністрацією, громадські діячі висловили сподівання на більшу результативність роботи влади для розв'язання проблем громад. За підсумками засідання надано доручення.

 

Зустріч з громадськістю: ПРОБЛЕМИ УЧАСНИКІВ АТО: ЩО ЇМ РОБИТИ ТА КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ

7 липня у зеленій залі Полтавської облради відбувся круглий стіл з питань захисту та підтримки учасників АТО. Наболілі питання разом із військовими розбирали голова Полтавської ОДА, його заступник, керівники профільних департаментів, представники центру зайнятості, військового комісаріату тощо. На зустріч запрошували і представників міськради, зокрема і міського голову Полтави Олександра Мамая, проте цей захід вони проігнорували. Учасники засідання передавали їм «палкий привіт».

Круглий стіл розпочали із хвилини мовчання за 105 захисниками, що загинули останнім часом в зоні АТО.

Далі приступили до обговорення нагальних питань:

•          соціальний захист учасників АТО та їх родин;

•          юридичний захист учасників АТО та їх родин;

•          житлове питання;

•          питання про надання земельних ділянок учасникам АТО;

•          питання про медичну реабілітацію, оздоровлення, лікування та протезування учасників АТО;

•          працевлаштування;

•          пільги при здобутті освіти учасниками АТО.

Першим слово взяв голова Полтавської облради.

— Ми зібралися, щоб вирішити ті питання, які не вирішуються міськими органами влади, — розпочав Петро Ворона. — Якщо буде потрібно, ми докладемо максимум зусиль, щоб ці проблеми нівелювати. Будемо постійно збиратися. На першому поверсі ми виділили кімнату спеціально для громадський організацій, щоб там вони могли приймати людей.

 Петро Ворона

Про статус, посвідчення та повістки

Як виявилося, найбільше зараз проблем з набуттям статусу учасника бойових дій. Учасники АТО нарікали на роботу військкомату та військових частин. Останні затримують видачу посвідчень, не ставлять печатки, через що військові не можуть отримати статус.

 Борис Павлов

Військовий комісар Полтавщини Борис Павлов рекомендував усім ветеранам АТО особисто звертатися до нього із такими питаннями.

— В будь-який час приходьте до мене в обласний військовий комісаріат, якщо в вас є якісь питання, — каже Борис Павлов. — Я зроблю все, що в моїх силах для вирішення ваших проблем. Але ж до мене приходять одиниці.

Також Павлов відзвітував про роботу комісаріату. В області було демобілізовано 1 тис. 958 військовослужбовців. З них учасники АТО 1 тис. 313 чоловік. З військових частин до військових комісаріатів прибуло 180 чоловік, які отримали посвідчення в частинах, на 392 осіб йде оформлення документів. До районних та міських комісаріатів звернулося 741 чоловік для отримання статусу учасника бойових дій. З них вже розглянули 657 звернень. 637 чоловік отримали статус. На розгляді в військкоматі знаходяться документи на 98 військовослужбовців.

Одного з учасників громадської організації, Євгенія, цікавило, на якій основі видає посвідчення учасникам бойових дій Всеукраїнська асоціація ветеранів АТО. Тому що цього стосується Ілля Кива. Чому посвідчення видаються в галереї мистецтв, а не у військкоматі? Він назвав це дешевим популізмом. Проте, відповіді на його запитання ніхто так і не дав.

Виникло питання про те, що учасникам АТО приходять повторні повістки. В такому випадку ветерану треба з посвідченням прийти до військкомату, щоб його там відмітили. За словами Петра Ворони, це просто накладки в роботі структур.

Про полонених та зниклих

Далі ветерани підняли питання про полонених та зниклих без вісти. За словами заступника військового комісара Едуарда Бородая, полонених наразі з області немає, зниклих безвісти — 6 осіб. З приводу об'єктивної інформації про полонених, то це питання органів СБУ.

Втім бійці говорили, як мінімум про одного знайомого, який зараз полонений у Донецьку лежить у госпіталі.

Один з ветеранів АТО, Ігор Кузурман, порушив питання про заробітну плату. Виявилося, що з останньої в нього зняли 500 грн. Нестачу грошей йому пояснили тим, що з нього, як з цивільного зняли податок у 15%. Проте, такі ж гроші зняли і з тих, хто зараз в зоні АТО у 16 батальйоні. Військовий комісар повідомив, що відповідальність за такі нарахування лежить цілком на командирі частини. Він відсилають накази, на основі котрих нараховується заробітна плата. Пообіцяв розібратися.

Про родичів загиблих

Дуже емоційним був громадський активіст Ігор Кіянчук. Він приніс листа, який писав родич загиблого 17 квітня Сергія Гелея. У листі описані недоліки всієї нашої системи.

— Конкретно по військкомату: в кабінет № 6 приходить людина, в якої загинув родич, — розповідає Кіянчук. — Телевізор горлає. Ваш працівник, котрий там сидить, дивиться телевізор, на людину не звертає уваги і не чує. Це ви так ставитесь до родичів загиблих. Родичі цього героя загиблого двічі їздили до частини власним коштом. Голова обладміністрації був присутній на похоронах. В 7 кабінеті взагалі чудо: сидять поряд ті, хто працює з родичами загиблих і, на відстані пів метри, ті, хто працює з новобранцями. Як ви думаєте, цей новобранець буде служити, побачивши купу проблем родичів, які не можуть поховати військового? Ви хоча б розведіть по різним кабінетам. Нічого не допомагає. Нічим вас не прошибеш.

 Ігор Кіянчук

 

Начальник департаменту соціального захисту Людмила Корнієнко попросила нардепа Юрія Бублика внести пропозицію щодо забезпечення надання пільг на автоперевезення всім сім'ям загиблих, які не є пенсіонерами. Зокрема і чорнобильців, і афганців і учасників АТО. З 1 червня ці сім'ї втратили такі пільги.

Конституційний процес в Україні: історія, сьогодення, перспективи

З такою назвою 22 червня Державний архів Полтавської області за підтримки обласної державної адміністрації провів круглий стіл, учасники якого обговорили питання, пов'язані із зародженням та розвитком української конституційно-правової думки, особливостями конституційного процесу в Україні на сучасному етапі та перспективами українського конституціоналізму.

На засідання круглого столу були запрошені науковці, архівісти, юристи, громадськість, учителі, представники ЗМІ. Участь у заході взяв голова обласної державної адміністрації Валерій Головко.
Як зазначали учасники заходу, для успішного розвитку держави потрібний не лише якісний демократичний зміст Конституції, а й практична дієвість Основного закону держави. На їхнє переконання, причинами політичних криз є не стільки недоліки тексту Конституції, скільки відсутність політико-правової культури, поваги до Основного Закону, неприйняття принципу верховенства права, коли при застосуванні норм права та їх тлумаченні керуються не інтересами громадянина та суспільства, а інтересами чиновника або партії.
Позиція Президента України Петра Порошенка щодо невідкладних змін до Конституції України сприймається переважною частиною українців позитивно, а ключову роль у консолідації суспільства та стабілізації нинішньої громадсько-політичної ситуації в Україні має відіграти місцеве самоврядування.


Дата оприлюднення: 15.01.2015

Оголошення про проведення консультацій  з громадськістю

На виконання доручення, даного на нараді у голови облдержадміністрації 12 січня 2015 року з питання «Про виконання Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки», Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації виносить на публічне громадське обговорення проект планових обсягів фінансування на 2015 рік заходів Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки з урахуванням реальних потреб та фінансової ситуації у державі та області.

Зауваження  та пропозиції надсилати до 15 лютого 2015 року на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..  Відповідальний за проведення громадського обговорення – Отич Олександр Анатолійович, т. 0532-56-95-39.

                                                                                                                                                                            Проект

Планові обсяги

фінансування на 2015 рік заходів Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки (обласний бюджет)

 

№ п\п

Напрям діяльності

Перелік заходів програми

Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис.грн.

І. Сприяння розвитку громадянського суспільства.

1.1.

Проведення консультацій з громадськістю, соціологічних досліджень та моніторингів.

1.1.1. Проведення консультацій з громадськістю щодо найважливіших питань розвитку області, забезпечення участі представників громадськості у заходах з вирішення актуальних питань життєдіяльності області.

5,0

 

 

1.1.2. Вивчення громадської думки щодо суспільно політичних, соціально економічних питань розвитку області, інформаційної сфери, окремих галузей.

99,0

1.2.

Проведення інформаційних та публічних заходів за участі органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства.

1.2.1. Інформування населення щодо виконання місцевих програм соціально-економічного, культурного та гуманітарного розвитку регіону. Інформаційний супровід виконання завдань державних та обласних програм, виготовлення та розповсюдження соціальної реклами.

285,0

 

 

1.2.2. Сприяння в області діяльності громадським організаціям, спілкам та об'єднанням у проведенні ними святкових, презентаційних  та фахових заходів.

25,0

 

 

1.2.3. Забезпечення участі делегацій представників органів влади та громадськості у всеукраїнських, міжрегіональних, регіональних заходах.

30,0

 

 

1.2.4. Проведення інформаційних кампаній, Днів відкритих дверей та інших інформаційних заходів щодо реалізації  економічних реформ та популяризації здобутків Полтавської області.

40,0

 

 

1.2.5. Організація заходів з інформування в комунальних газетах, агентствах, інших ЗМІ, які мають значні тиражі та сфери розповсюдження прикладів співпраці органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства:

 

 

 

– діяльності обласної державної адміністрації (делегованих повноважень);

95,0

 

 

– діяльності  депутатів обласної ради.

95,0

1.3.

Підтримка ініціатив суб'єктів громадянського суспільства.

1.3.1. Сприяння реалізації суспільно-значущих проектів громадських організацій на території області.

200,0

 

 

1.3.2. Матеріально-технічне забезпечення проведення засідань Громадської ради при облдержадміністрації, Ради гуманітарного розвитку при голові облдержадміністрації, а також забезпечення функціонування Громадської ради при облдержадміністрації. Моніторинг стану розвитку громадянського суспільства в області.

103,0

1.4.

Популяризація досвіду взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з громадськістю.

1.4.1. Проведення навчань, тренінгів, семінарів, конференцій та "Круглих столів" з актуальних питань розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери, впровадження нових сучасних комунікаційних технологій для державних службовців, представників громадських об'єднань та ЗМІ.

40,0

1.5.

Сприяння  діяльності  національних громадських  об'єднань.

1.5.1. Проведення культурно-мистецьких, просвітницьких та інших заходів за участі громадських організацій національних меншин.

40,0

1.5.2. Сприяння громадським організаціям національних меншин у здійсненні ними статутної діяльності.

91,0

ІІ. Сприяння розвитку інформаційної сфери.

2.1.

Сприяння діяльності засобів масової інформації.

2.1.1 Забезпечення щорічних видатків в обласному бюджеті на фінансову підтримку:

 

 

 

засобів масової інформації, співзасновниками яких виступають обласна рада та обласна державна адміністрація (за рішенням ради співзасновників):

 

 

 

– газети "Зоря Полтавщини";

1400,0

 

 

– газети „Село полтавське";

450,0

 

 

– ОКІА „Новини Полтавщини" (щомісячно);

634,0

 

 

інших суспільно значущих засобів масової інформації:

 

 

 

– газети для інвалідів „Сила духу";

35,0

 

 

– журналу „Діє-Слово". Полтавська літературна криничка для дітей і юнацтва";

60,0

 

 

– альманаху „Голос ветерана";

9,0

 

 

– інформаційного бюлетеню  „Відкрита влада".

238,0

2.2.

Розвиток книговидання та книгорозповсюдження.

2.2.1. Забезпечення випуску соціально значущих видань місцевих  авторів та книг, що приурочені до визначних подій, ювілейних і пам'ятних дат.

750,0

 

 

2.2.2. Забезпечення роботи Науково-редакційного підрозділу – центру по дослідженню історії Полтавщини Полтавської обласної ради.

340,0

 

 

2.2.3. Забезпечення випуску серії книг "ПОЛТАВІКА. Полтавська енциклопедія " у 12 томах.

260,0

 

 

2.2.4. Організація та проведення  обласних, участь у міжнародних, регіональних та всеукраїнських виставках, фестивалях, форумах, ярмарках тощо.

40,0

 

 

2.2.5. Забезпечення проведення щорічного конкурсу „Краща книга Полтавщини" та відзначення переможців.

24,0

2.4.

Удосконалення напрямів і форм популяризації книги та механізмів їх впровадження та проведення семінарів, симпозіумів, конференцій, присвячених популяризації української книги.

2.4.1. Організація та проведення за підтримки ЗМІ  семінарів, симпозіумів, конференцій, презентацій, присвячених популяризації української книги на базі бібліотек, літературних музеїв, книжкових магазинів, клубів тощо. Забезпечення роботи обласної експертної ради з випуску соціально значущих книг авторів області.

6,0

 

 

2.4.2.  Розроблення і реалізація регіональних медіапроектів, спрямованих на популяризацію книги, розвиток читацької активності і соціальної реклами книги і читання.

15,0

ІІІ. Забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду

3.1.

Організація зберігання документів Національного архівного фонду.

3.1.1. Забезпечення належних умов зберігання документів.

1144,3 

3.2.

Створення страхового фонду документів  Національного архівного фонду.

3.2.1. Створення цифрових копій документів з метою збереженості оригіналів.

55,7 

 

 

 

 

Дата оприлюднення: 18.12.2014

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю проводить громадське обговорення проекту розпорядження голови ОДА «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» (додається). Зауваження та пропозиції приймаються до 24.12.2014 на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за телефоном 56-95-39. Відповідальний за обговорення – О.А.Отич.
 

 


 

Дата оприлюднення: 01.12.2014

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації виносить на публічне громадське обговорення проект Орієнтовного плану консультацій з громадськістю структурних підрозділів облдержадміністрації у 2015 році (додається). Зауваження та пропозиції надсилати до 26 грудня 2014 року (включно) на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Відповідальний за проведення громадського обговорення – головний спеціаліст відділу комунікацій з громадськими об'єднаннями управління з питань внутрішньої політики Департаменту Дяченко Олександр Віталійович, тел.: (0532) 56-04-08.  Пуьлічне громадське обговорення проекту відбудеться на розширеному засіданні Секретаріату Громадської ради при Полтавській ОДА, яке відбудеться 15.12.2014 у к. 333 ОДА (м.Полтава, вул. Жовтнева,45). Вхід вільний.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації виносить на громадське обговорення «Пріоритетні завдання Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації у 2014 р.». Пропозиції щодо внесення змін та доповнень надсилати до 10.06.2014 електронною поштою на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з поміткою «Пріоритетні завдання». (завантажити документ)


20.05.2014

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації виносить на публічне громадське обговорення проект розпорядження «Про координацію інформаційної діяльності та захист інформаційної безпеки держави на території Полтавської області у 2014-2016 роках» (додається). Термін обговорення – до 30 травня 2014 року. Зауваження подавати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..


 

Орієнтовний план консультацій з громадськістю структурних підрозділів облдержадміністрації на 2014 рік (завантажити


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації оголошує обговорення Звіту про реалізацію в Україні  ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (липень 2012 року – жовтень 2013 року). Зауваження та пропозиції надсилати на електронну адресу Департаменту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 20 грудня 2013 року (завантажити). 

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. N 996 „Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики" пропонуємо для громадського обговорення проект проект Орієнтовного плану консультацій з громадськістю структурними підрозділами Полтавської облдержадміністрації на 2014 рік (завантажити проект Орієнтовного плану)

Зауваження та пропозиції надсилати до 25 грудня 2013 року на електронну адресу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або поштою на адресу: вул. Жовтнева, 45, м. Полтава, 36014, к.505, Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. Контактний телефон: 56-04-08.


ОБГОВОРЮЄМО ПРОЕКТ РОЗПОРЯДЖЕННЯ «Про План заходів з реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини в Полтавській області на період до 2020 року»

 На виконання Указу Президента України від 08 квітня 2013 р. № 201 „Про Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року", розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 р. № 701 „Про затвердження плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року" та з метою забезпечення врахування пропозицій і рекомендацій усіх заінтересованих сторін пропонуємо для обговорення проект розпорядження голови облдержадміністрації «Про План заходів з реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини в Полтавській області на період до 2020 року». Зауваження та пропозиції надсилати до 20 листопада 2013 року на електронну адресу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Контактний телефон: 7-23-53.  

Проект розпорядження (скачати)


 

Image
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk