• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині реалізується проєкт «Діємо для здоров’я»

Полтавська область є однією з п’яти пілотних регіонів, де впроваджується україно-швейцарський проєкт «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні» («Діємо для здоров’я»).

Мета ініціативи – запобігти передчасній смертності, а також підвищити тривалість життя людей шляхом запровадження інтегрованого підходу до профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань.

28 жовтня представники проєкту «Діємо для здоров’я» зустрілися з головою Полтавської облдержадміністрації Олегом Синєгубовим та першим заступником голови обласної ради Олександром Лемешком. 

У ході зустрічі обговорили «Моделі здорової школи», профілактику,  контроль та запобігання неінфекційним захворюванням. 

Олег Синєгубов наголосив, що Полтавська область є прикладом участі у кількох пілотних медичних проєктах. Також додав, що регіон відзначили в Києві, як один із кращих щодо впровадження ініціативи першої леді з реформи шкільного харчування.

«У нас чимало зроблено в цьому напрямку. У школах Полтавщини активно оновлюються харчоблоки в освітніх закладах, – сказав Олег Синєгубов. – Також пріоритетним напрямком нашої роботи є медична галузь. Це й нові амбулаторії, приймальні відділення та впровадження телемедицини. Щодо профілактики неінфекційних хвороб, ми розуміємо проблему серцево-судинних захворювань, цукрового діабету. На жаль, маємо негативні приклади таких хвороб серед дітей шкільного віку. Ми підтримуємо та будемо сприяти впровадженню цього пілотного проєкту в наших закладах».   

Олександр Лемешко зауважив, що в освітньому просторі й в медицині Полтавська область багато в чому є пілотною.

 «Дійсно маємо певну сенергію, де депутатський корпус постійно підтримує ініціативи голови Полтавської обласної державної адміністрації і профільних департаментів. У нас багато програм, за якими фінансування здійснюється з обласного бюджету. На сьогодні якість і доступність медичної допомоги в тому числі й в закладах освіти є досить високою, – розповів Олександр Лемешко. – Полтавська обласна рада готова сприяти реалізації цього проєкту та зацікавлено в його проведенні в нашому регіоні!»

Як повідомив керівник проєкту Джума Худоназаров «Діємо для здоров’я» є найбільша і найтриваліша інвестиція Уряду Швейцарії в українську систему громадського здоров’я через Швейцарську Агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

«Неінфекційні захворювання – загроза громадському здоров’ю у світовому масштабі та в Україні зокрема. У структурі смертності України НІЗ є причиною близько 90% смертей, і більшості із цих смертей можна запобігти. Про це варто пам’ятати державним посадовцям, коли вони планують національні й регіональні програми та бюджети. Наш проєкт створений, щоб допомогти державі у боротьбі з факторами ризику НІЗ та посилити систему громадського здоров’я України».

Проєкт містить три компоненти та націлений на створення сприятливого нормативно-правового середовища для профілактики та контролю неінфекційних хвороб, посилення спроможності первинної ланки медичної допомоги надавати якісні послуги з профілактики, лікування та підтримки людей з цими хворобами, а також посилення спроможності шкіл, центрів громадського здоров'я впроваджувати заходи задля зменшення ризиків НІЗ, зміни поведінки, покращення знань і ставлення до свого здоров'я.

Проєкт розрахований на 10 років та впроваджується 5 регіонах: Полтаві, Херсоні, Львові, Дніпропетровську, Рівному.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk