• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Інституційний аудит позитивно впливає на вдосконалення шкіл

«Інституційний аудит – це «свіжий погляд зі сторони» для побудови перспективного шляху розвитку школи. Критерії, за якими проводиться інституційний аудит, аналогічні критеріям внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Тобто директор, опікуючись удосконаленням якості освіти в школі, має залучити до цього процесу вчителів, учнів, батьків, засновника», — наголосив Юрій Кращенко, начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області, під час онлайн-cемінару «Школа як лідерська організація: фокус інституційного аудиту» 27 жовтня 2021 року.

Якщо інституційний аудит відбуватиметься в школі не частіше одного разу на 10 років, то внутрішня система забезпечення якості дозволить школі здійснювати постійний моніторинг і регулярно отримувати дані про процеси, вчасно реагувати на виклики.

Комунікуючи хід проведення інституційних аудитів на Полтавщині, Леонід Мироненко, заступник начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Полтавській області зауважив: «83% опитаних вчителів зазначили, що використовують формувальне оцінювання, тоді як лише на 42% відвіданих навчальних заняттях воно простежувалося. Здебільшого його використовують учителі початкових класів».

Про «зони розвитку» у дотриманні законодавства про освіту та типові невідповідності розповіла Любов Єлізарова, начальник відділу моніторингу позапланового контролю закладів освіти та взаємодії з органами місцевого самоврядування управління Державної служби якості освіти у Полтавській області.

Досвідом роботи експерта з проведення інституційного аудиту поділилася Людимила Литвинюк, завідувач кафедри філософії і економіки освіти Полтавського обласного післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського, яка виступила організатором онлайн-семінару.

«Школа має використовувати результати самооцінювання для планування своєї роботи і постійного вдосконалення», – зазначила Наталія Кот, заступник директора Трудолюбівської гімназії Миргородської міської ради. Цей заклад – першопроходець в інституційному аудиті Полтавської області.

У заході взяли участь близько 100 учасників із 40 шкіл Полтавської області. Педагогів запросили ознайомитись із другим виданням «Абетка для директора» https://bit.ly/2WqzmqW та пройти онлайн-курс «Управління якістю освіти в школі» https://bit.ly/3DAjTWw

Довідково. Інституційний аудит – це зовнішнє оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні та управлінські процеси. Аудит є новою для України процедурою вивчення діяльності школи, яка прийшла на зміну державній атестації шкіл. Його ідея – відійти від радянських перевірок шкіл, завдання яких було знайти проблеми. Аудит покликаний не карати, а підтримати школи та показати їм, як стати кращими. Це новий формат співпраці на місцевому та національному рівнях, який є запорукою майбутнього вдосконалення української освіти.

У Полтавській області інституційний аудит пройшли 11 шкіл. Висновки та рекомендації оприлюднено на веб-порталі Державної служби якості освіти України.

 

Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk