• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Лохвицькій громаді будують цех із переробки молока

У селі Васильки Лохвицької територіальної громади Миргородського району триває реконструкція будівлі колишнього дитячого садка. Старе незадіяне приміщення переобладнують у цех по первинній обробці та переробці молока.

«Полтавщина є лідером у країні за кількістю великої рогатої худоби й корів та обсягами виробництва молока у сільськогосподарських підприємствах. Це добре, що громади не припиняють розвивати молочну галузь й ініціюють появу кооперативів з прийому молока, будівництво цехів із виробництва та обробки сировини, – говорить голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Нове комунальне підприємство будують у співфінансуванні: за кошти державного фонду регіонального розвитку (9 млн. грн) та з бюджету Лохвицької територіальної громади (3,8 млн. грн). Будівельна готовність – 48%.

За перший місяць роботи будівельники демонтували покрівлю, закупили необхідні матеріали. Триває заміна вікон, штукатурні роботи в середині будівлі, демонтаж стінових перегородок.

 «Приміщення давно пустувало, тому вирішили його зберегти і використати з користю. По-перше, у новий цех із переробки молока жителі кількох сіл будуть здавати сировину за вигідної ціною, по-друге, на підприємстві будуть створені робочі місця, а жителі громади отримуватимуть якісну молочну продукцію. Спочатку в цеху працюватиме 15-20 осіб, але з перспективою розширення. По мірі розвитку підприємства кількість новостворених робочих місць сягатиме 100 одиниць», – розповів начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва виконавчого комітету Лохвицької міської ради Рагім Абдулкадиров.

Після завершення будівельних робіт у цех буде завезене технологічне обладнання. Тут планують виготовляти молочну продукцію широкого асортименту: сири тверді, кефір, сметана, бринза, йогурт, масло, вершки. Продукція вироблятиметься за унікальною технологією з чистого, вищого сорту сировини. Планується, що після збільшення об’ємів виробництва – потенціал прийому молока у населення, яке утримує корів, на території Лохвицької громади та сусідніх громад складе понад 12 т/добу.

Реалізація проєкту стане економічним поштовхом для розвитку та впровадження механізмів соціально-економічної самодостатності Лохвицької ТГ. Переробка молока підвищить рентабельність сімейних ферм та особистих селянських господарств, стимулюватиме розвиток тваринницької галузі у населення.

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk