• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Про шкідливість самолікування

За визначенням ВООЗ, самолікування – це «застосування споживачем  лікарських препаратів, що знаходяться у вільному продажу, для профілактики і лікування у разі порушень самопочуття та для зменшення вираженості симптомів».

Разом із тим у документах ВООЗ акцентується увага на відповідальності хворого за своє здоров’я, на те, що смертність  від ліків посідає п’яте місце у загальній структурі.

Впевнена, що в Україні ця інформація відома більшості «прихильників самолікування». То що ж спонукає наших співвітчизників нехтувати своїм здоров’ям? Цьому є багато причин.

Перший фактор – це вплив реклами.  Що ми бачимо з телеекранів? Як за мить будь-яку проблему зі здоров’ям  вирішує одна чудодійна пігулка. І одразу – всі здорові та усміхнені! Чому в рекламі ми ніколи не чуємо інформацію про побічну дію цих диво-ліків? Як правильно приймати, яку дозу, яка тривалість лікування? Які протипоказання? Це вкрай необхідна інформація для  споживачів, але вона не така яскрава і може знизити ефективність реклами. В країнах ЄС введено жорстокі законодавчі вимоги  щодо реклами лікарських засобів, а в деяких  країнах взагалі  заборонена реклама лікарських препаратів.

Другий фактор – це достатньо  великий  перелік лікарських препаратів у вільному продажу. Для порівняння, в країнах ЕС без рецепту лікаря можна купити лише знеболюючі та протизастудні лікарські засоби. В Україні  активно ведеться робота в цьому напрямку на законодавчому рівні. Але для досягнення результату потрібен час.

І третім негативним фактором є наш менталітет. Люди часто довіряють «досвідченому зі всіх питань» знайомому, який пройшов усі обстеження, знає свій діагноз, може за вашими скаргами вас і проконсультувати, і призначити лікування. Бо йому – допомогло. Чому вам не допоможе?

Саме через своє безвідповідальне ставлення до здоров’я ми його і втрачаємо. Іноді – не лише здоров’я, а й життя!

Будьте відповідальними. Довіряйте лише професіоналам. Почніть з візиту до свого  сімейного  лікаря. І будьте здорові!

 

Лілія Салашна,

провізор КП «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни»

Полтавської обласної ради

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk