• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Ми демонтували токсичну систему й виходимо на фінішну пряму реформування містобудівної галузі, – Олексій Чернишов

Реформа містобудівної галузі – на завершальному етапі. Минулого тижня Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) ліквідували, запрацював новий державний орган – Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ).

Чому було прийнято рішення припинити діяльність старої інспекції та що змінилося у сфері містобудівного контролю у зв’язку із завершенням чергового етапу реформування. Про це розповів Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов у своїй колонці онлайн-виданню Українська правда

«Мусимо визнати – система за роки прогнила настільки, що привести її до тями простою зміною керівників чи тасуванням середньої ланки виконавців вже було неможливо. Саме тому було прийнято категоричне і важливе рішення – демонтувати ДАБІ, створивши нову citizen-friendly структуру – Державну інспекцію архітектури та містобудування України, скорочено ДІАМ. Новостворена інспекція – це не перефарбовані чиновники з минулого, а юристи, архітектори, інженери, будівельники і геодезисти, які пройшли відкриті конкурси і перевірки на доброчесність державними антикорупційними структурами», – зазначив у колонці Олексій Чернишов.

Міністр наголосив, що жоден співробітник корумпованої ДАБІ не працевлаштований в ДІАМ, це рішення є принциповим. Також Олексій Чернишов зауважив на трьох основних принципах реформування галузі, які сприятимуть створенню сприятливих інвестиційних умов.

«Концепція реформи сфери містобудування базується на трьох принципах: цифровізація, децентралізація, відповідальність, які назавжди позбавлять галузь інструментів корупційного впливу. Попереду чимало роботи, але міцний фундамент реформи закладено. В її основі – ДІАМ, який відновить довіру громадськості та бізнесу до державних інституцій та забезпечить створення сприятливих інвестиційних умов», – зауважив Олексій Чернишов.

Зазначимо, цифровізація процесу покликана усунути людський фактор та корупційну складову, відповідно. У процесі реформи децентралізації органи місцевого самоврядування отримали обов’язок не тільки контролювати законність будівництва, а й право на знесення незаконних споруд, так званих “нахалбудів”. Також незабаром очікується прийняття законопроекту, який посилить адміністративну та кримінальну відповідальність для всіх учасників процесу.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив формат електронних документів містобудівної документації.

 

За інформацією Урядового порталу

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk