• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині розпочинає роботу проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування «ГОВЕРЛА»

21 вересня відбулася зустріч голови Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова з керівником проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування («ГОВЕРЛА»)» Габріелем Абрагамом.

Цей проєкт є найбільшою програмою, що фінансується USAID для підтримки реформи децентралізації в Україні. Її бюджет – 74 мільйони доларів США та строк реалізації до 2026 року. Основна мета – надання підтримки Уряду України у впровадженні реформи децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.

За результатами конкурсного відбору, оголошеного в липні, проєкт «ГОВЕРЛА» обрав 25 громад у трьох пілотних областях: Львівській, Полтавській та Волинській. Вони стануть першими громадами-партнерами. Важливим є те, що «ГОВЕРЛА» працюватиме на національному та місцевому рівнях заради розвитку всіх громад. Проєкт планує розробляти модельні інструменти й механізми, якими зможуть скористатися громади всієї країни.

Керівник проєкту Габріель Абрагам розповів, за якими напрямами працюватимуть експерти.

«Проєкт реалізовуватиметься за трьома основними напрямами: створення законодавчої бази, зміцнення і підтримка роботи органів місцевого самоврядування, а також залучення до усіх процесів громадян. Проєкт покликаний покращити надання послуг, навчити готувати та виконувати бюджет громади, підтримувати механізми функціонування всіх органів місцевого самоврядування, – розповів Габріель Абрагам. – Спеціалісти надаватимуть технічну допомогу. Плануємо відкрити офіс у Полтаві, де експерти напряму спілкуватимуться з представниками громад. Поширювати розроблені інструменти плануємо і на інші територіальні громади. Зокрема, проводитимемо навчання, до яких будуть залучені громади області».

Громадами-партнерами в Полтавський області стали 5 громад: Миргородська, Оржицька, Диканська, Лубенська, Сенчанська. Наступними кроками у співпраці з громадами стануть підписання Меморандуму про співпрацю та визначення інструментів підтримки для кожної громади-партнера.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов зазначив, що від реалізації Проєкту "ГОВЕРЛА" органи місцевого самоврядування тільки виграють.

«У громад не вистачає бізнес підходу до управлінських рішень. Щоб усі сфери розвивалися і процвітали, необхідно вималювати стратегію розвитку і направляти ресурси у правильне русло, – розповів Олег Синєгубов. – Деякі громади хочуть брати участь у ваших проєктах чи проєктах Мінрегіону, але не вміють спланувати бюджет таким чином, щоб залишити на розвиток певну частину коштів. Надіємося, що ваші фахівці навчать громади стратегічно вибудовувати свою роботу. І впевнений, що цей пілот буде корисним не лише для 5 обраних громад, а й для всієї області».

Офіційне відкриття Проєкту "ГОВЕРЛА" відбудеться 27 вересня в Києві за участі високопосадовців, народних депутатів України, директора Місії USAID в Україні та Білорусі Джеймса Хоупа, тимчасової повіреної у справах США в Україні Крістіни А. Квін, представників громад трьох обраних областей, міжнародних організацій, експертів, ЗМІ тощо.

 

Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png
konjur.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk