• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві підбили підсумки реалізації в області Проекту «Фінансування та управління охороною здоров’я»

У Полтаві провели конференцію з питань реалізації в області Проекту «Фінансування та управління охороною здоров’я» (HFG), який фінансується агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Учасники конференції підбили підсумки результатів роботи за чотири роки.

Як зазначив заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло, проект запропонував базову методологію обліку витрат у закладах охорони здоров’я у розрахунку на кожного пацієнта, що дозволяє проводити якісний аналіз та моделювання системи фінансування закладів охорони здоров’я.

«Наші медичні послуги стали конкурентними. Ми проаналізували, наскільки ефективною є та чи інша послуга в різних районах та її вартість. І, як говорить директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, лікує не ліжко, а медична послуга та лікар. Технічною допомогою Проекту охоплено 74 заклади охорони здоров’я області, що мають стаціонари. Всі стаціонари провели облік та аналіз витрат», – сказав Олег Пругло.

Полтавщину за низкою критеріїв обрали однією з пілотних областей для відпрацювання реформ.

«Полтавщина наш ключовий партнер. В області ми почали працювати в 2015 році. За цей час покращили інформаційні системи в лікувальних закладах. Запровадили систему аналізу затрат. Усі витрати, які пов’язані з адміністрацією та ліками, розподіляються за спеціальною методикою для того, щоб прорахувати вартість одного хворого стаціонару»,– розповіла технічний директор Проекту USAID «Фінансування та управління охороною здоров’я» в Україні Ольга Зусь.

З 2015 по 2018 рр. в області провели 75 тренінгів для головних лікарів, статистиків та економістів.

«У рамках Проекту фахівці лікарень освоїли відповідне програмне забезпечення для накопичення наступної інформації: формування бази даних пролікованих хворих – понад 400 тис. випадків. Провели аналіз витрат закладів охорони здоров’я за 2015-2016 роки. Також в області проаналізували 4 тис. 200 історій хвороб пацієнтів із різних територій області, які знаходилися на стаціонарному лікуванні в 11 лікувально-профілактичних закладах. Історії хвороб було обрано за допомогою системи випадкової вибірки. У дослідженні взяли участь історії хвороб пацієнтів від народження і старших за 65 років», – розповів Віктор Лисак.

На конференції обговорили наступні кроки у вдосконаленні системи медичних послуг в Україні.

Як розповів Голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко, до 2019 року НСЗУ планує охопити всі центри первинної медичної допомоги та реалізувати пілотні платежі на основі спеціальної системи тарифів для спеціалізованої та амбулаторної допомоги.

Нагадаємо, Проект «Фінансування та управління охороною здоров’я» реалізовували у Львівській, Одеській, Полтавській областях та Києві.

Image

Анонси

28.06.2024 – запрошуємо на унікальну подію «Полтавщина туристична» в ПДАУ
Оголошується прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола
29.05.2024 – круглий стіл на тему „Реалізація регіональної політики на принципах прозорості” в межах проведення Тижня Відкритого Уряду
23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk