• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

#Наша_незалежність #Марафон_30. Молоді – про Україну

Значну кількість творчих зусиль співробітники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського витрачають на підготовку різнопланових проектів з метою поширення серед юних відвідувачів наукових знань про історію нашої країни. Під час презентацій літературних видань, виставок, конференцій, інтерактивних заходів відбувається діалог між науковцями та гостями музею, формується уявлення молоді про Батьківщину на основі джерел музейного фонду та сучасних наукових досягнень.

Обговорення теми незалежності України розпочинається для відвідувачів кожного року під час проведення науково-виховних заходів до Дня Соборності (22 січня). Теми, що розкривають історичні шляхи боротьби нашого народу за право на власне державотворення поєднують учасників таких проектів як: «Єдність нації – сила народу», «Акт Злуки: історія і сучасність», «Соборна Україна одна на всіх, як оберіг» та інші.

Додаткові знання про історію та культуру нашої держави усім бажаючим надають матеріали експозиції музею та багатоманітні навчально-патріотичні заходи до: Дня Рідної мови («Звучи, рідна мово!», «Літературна палітра Василя Симоненка»), Дня пам'яті Героїв Крут («Вони полягли за нашу свободу»), Дня пам'яті жертв голодомору в Україні 1932-33 рр. («Вогонь скорботи»), Дня вшанування Героїв Небесної сотні («Безсмертна пам’ять Воїнів Світла»), Дня вшанування пам'яті загиблих учасників АТО та ООС.

Діти із задоволенням завжди беруть участь в ігровій програмі «Козацькому роду нема переводу», в уявній подорожі на човні ХVII ст.(« На козацькій чайці у синєє море»), перевтілюються у справжніх героїв «Вечорів на хуторі біля Диканьки» М. Гоголя («Разом з М. В. Гоголем – на хутори!»), виготовляють традиційні українські прикраси-обереги, відкривають для себе особливості місцевих звичаїв та обрядів («Таємниці гончара», «Історія різдвяної іграшки», «Бісерні вакації», «Писанка: традиції і сучасність»).

День Державного Прапора та Незалежності України обов'язково відзначається на теренах музейного простору низкою урочистих засідань, презентацією нових наукових видань, виставок, мистецьких акцій («Шануймо своє, українське!»).

З початком навчального року відновлюються навчально-патріотичні зустрічі в рамках довгострокової музейної програми «Музей-школі». Молодь дізнається про природу, історію, культуру України, навчається пишатися досягненнями свого народу, шанувати і берегти його національне надбання.

 

О. В. Устименко,

старший науковий співробітник науково-дослідного відділу

культурно-освітньої роботи Полтавського краєзнавчого музею

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk