• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині відбувся етнофестиваль «Гелон-фест»

14 серпня у Більську провели етнофестиваль «Гелон-фест». Захід відбувся за підтримки Департаменту культури та туризму Полтавської  облдержадміністрації. Участь у заході взяли заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко,  голова Котелевської територіальної громади Тетяна Корост, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, голова Полтавської РДА Дмитро Романов.

«Коли я знайомилася з діяльністю Історико-культурного заповідника «Більськ», коли вперше піднялася на Західне укріплення, від  побаченого в мене перехопило дух – від тої величі, просторів, атмосфери, подихів вітру. Яку неймовірну історію зберігає ця земля, її локації! Етнофестиваль «Гелон-фест» вкотре нагадує про унікальність і неповторність цього місця не лише в масштабах області, а у й усього світу. Дякую всім, хто долучився до проведення сьогоднішнього свята», – зауважила у вітальному слові  Катерина Рижеченко.

За словами директора Історико-культурного заповідника «Більськ» Ігоря Короста, місце проведення та назва фестивалю – не випадкові. Більське городище науковці ототожнюють зі скіфським містом Гелон. Існувало воно впродовж 500 років VIII–IV століття до нашої ери. Вже багато років археологи досліджують Більське городище та місце поховання скіфів.

Центральною лінією цьогорічного етнофестивалю стала реконструкція історії скіфської доби, відтворення елементів побуту й військового мистецтва. На заході презентували локації – будиночок Геродота та Діоніса, легенди дуба Сковороди, містечко ковалів і гончарів, археологічні розкопи, стрільбу з лука.

«Котелевська громада вітає всіх на своїй славній, історичній землі. Саме тут багато-багато років тому поживали такі ж працьовиті нащадки. Сьогодні наша громада не має права бути іншою й робить усе, щоб тут розвивалися і культура,  і туризм, і сільське господарство, і промисловість», – зауважила Тетяна Корост.

«Ще декілька років тому на цьому місці взагалі не було нічого. Сьогодні тут тисячі людей, які завітали в Більськ, щоб стати учасниками цього етнофестивалю. Ми повинні знати свою історію, пам’ятати й шанувати її», – сказав Олександр Лемешко.

На етнофестивалі сотні умільців передавали автентику народних ремесел відвідувачам. Всі бажаючі могли взяти участь у майстер-класах. Кращі аграрні господарства громади демонстрували свої здобутки. Гостям заходу презентували кінне- та фаєр-шоу на скіфську тематику, екскурсії Більським городищем, археологічні розкопки, виставку артефактів.

На етнофестивалі «Гелон-фест» виступили місцеві колективи, тріо «Вишиванка», «Стрибожі внуці», гурти MOTANKA,  B&B Project, ЯРРА. Відвідувачів чекало захопливе фаєр- та кінне шоу.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk