• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

30 тисяч жителів області звернулися за безкоштовною правовою допомогою

Минулого року на Полтавщині до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулися 30 тисяч клієнтів. Майже 67% - це малозабезпечені верстви населення.

Про це розповів на прес-конференції «Безоплатна правова допомога поруч» директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області Олександр Черчатий.

Адвокати системи безоплатної правової допомоги мають чималий досвід, проходять конкурсний відбір та регулярне навчання. Цього року кількість осіб, які мають право на безоплатного адвоката, зросла. Тепер скористатися їхніми послугами можуть постраждалі від домашнього насильства та діти.

Олександр Черчатий зазначив, що Полтавська область входить у п’ятірку кращих по Україні щодо надання безоплатної правової допомоги.

«Це стосується й надання допомоги і в кримінальних справах, і в цивільно-адміністративних. Лідирує область і за кількістю мобільних пунктів, правопропрсвітницьких заходів та у співпраці з органами місцевого самоврядування», - розповів Олександр Черчатий.

Як розповіла директорка Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Людмила Бубир, отримати юридичні консультації можна не тільки в центрах та бюро.

«Наші фахівці надають консультації телефоном. Також отримати правову допомогу можна у мобільних та дистанційних пунктах доступу до безоплатної правої допомоги. Організовують мобільні консультаційні пункти на базі органів виконавчої влади, бібліотек, громадських організацій, терцентрів соціального обслуговування, військових частин та шпиталів», - розповіла Людмила Бубир.

Крім того, фахівці системи регулярно здійснюють виїзні прийоми у найвіддаленіші села, приїжджають в новостворені об’єднані територіальні громади.

Як зазначила в.о. директора Першого полтавського місцевого центру з надання БВПД Світлана Чернова, співпраця працівників системи БПД та органів місцевого самоврядування є важливим напрямком у роботі фахівців місцевих центрів та бюро  правової допомоги.

Реалізують співпрацю у форматі зустрічей, підписання меморандумів та просвітницьких заходів.

Світлана Чернова поінформувала, що Верховна Рада удосконалила деякі засади надання безоплатної правової допомоги. Встановлено, що безоплатна вторинна правова допомога окремим суб’єктам права надаватиметься не більше 6 разів протягом бюджетного року та не більше ніж за шістьома дорученнями/наказами, виданими центрами БВПД, одночасно.

У Полтавській області діють 23 бюро правової допомоги. Вони є майже у всі районах, за винятком тих, де є місцеві центри.

Image

Анонси

28.06.2024 – запрошуємо на унікальну подію «Полтавщина туристична» в ПДАУ
Оголошується прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола
29.05.2024 – круглий стіл на тему „Реалізація регіональної політики на принципах прозорості” в межах проведення Тижня Відкритого Уряду
23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk