• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

#Наша_незалежність #Марафон_30. Підняття національного прапора в Полтаві. Спогади. Публікації. Фотофакти.

У межах Всеукраїнського культурно-освітнього марафону «Наша незалежність» триває публікація циклу історичних матеріалів (фото, відео, документів, інформацій із газет, історій очевидців), що є знаковими для становлення незалежності та визначними для Полтавщини.

«Національні святині не вибирають, а успадковують. Українські національні святині – синьо-жовтий прапор і герб-тризуб. З виникненням України-Руси до наших днів український народ під своєю національною символікою виборював свою державність. Здобувши ненадовго волю у 1917 році, ми втратили її внаслідок агресії більшовицької Росії і на місці незалежної УНР постала маріонеткова держава УРСР. 70 років у цій державі все українське цькувалось і переслідувалось. Наш народ винищувався фізично і духовно. Вже кілька поколінь виросли в неволі, і це не могло не позначитися на характері і житті українського народу. Та, незважаючи ні на що, ми воскресли, встали з колін, і над нами знову майорять наші святі і барви. Вони кличуть нас до свободи, у них боротьба і мужність наших попередників, у них надія, у них прозорість і ясність думки й сила нашого духу. Ми йдемо до волі, ми очищаємося від скверни рабства і моральної деградації. Тож аморально і злочинно стояти на шляху народу, великого і багатостраждального, як ні один інший народ у світі, до його свободи.

Ми заявляємо про своє право у зв’язку з прийняттям Декларації про незалежність України встановити синьо-жовтий прапор в центрі Полтави на щоглі біля кінотеатру ім. Котляревського. Цього вимагає історична справедливість, цього вимагають мільйони тих, що полягли за і честь і волю України!»

ГОМІН. – 1990. – Серпень. – № 2. – С.1.                  

 

На фото: підняття національного прапора в Полтаві. 27.09.1990

Стихійний мітинг біля приміщення обласної філармонії з вимогою до сесії Полтавської міської ради прийняти рішення про встановлення в місті національного прапора.

Багатолюдна акція в центрі міста на підтримку національної символіки.

Підняття національного прапора на приміщенні кінотеатру імені І.П. Котляревського. 27.09.1990.

 

Із книги «Полтавщина. Шлях до незалежності 1985-1991», Білоусько О.А., Пустовіт Т.П.

 

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk