• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Громадськість та представники ОДА обговорили шляхи популяризації двох музеїв Полтави

Директор Департаменту культури і туризму ОДА Ірина Удовиченко, голова Громадської ради при ОДА Олександр Дербеньов відвідали музей історії Полтавського вищого зенітного ракетного командного училища імені генерала армії М.Ф. Ватутіна та Музей військ зв’язку Збройних сил України. Крім того, у закладах побували фахівці Департаменту та члени Громадської ради.

Як зазначив Олександр Дербеньов, полтавцям та гостям міста мало відомо про існування цих установ.
«Ставимо за мету популяризувати заклади серед містян та молоді. Щоб полтавці знали свою історію та зберігали надбання минувшини. Ці музеї – не лише приміщення, де зберігаються цікаві експонати. Вони вносять свою частку у військово-патріотичне виховання молоді. У планах – створити в обласному центрі музей військової слави Полтавщини», – сказав Олександр Дербеньов.
Музей історії Полтавського вищого зенітного ракетного командного училища імені генерала армії М.Ф. Ватутіна створили за ініціативи випускників та ветеранів закладу. Він тимчасово розташований на вулиці Парковій, на першому поверсі двоповерхової будівлі, яка належить випускнику училища.
Як розповів начальник кафедри колишнього училища, полковник Валерій Новокшонов, за весь період існування училище підготувало 17136 офіцерів, зокрема 5129 спеціалістів наземної артилерії та 12007 спеціалістів зенітної артилерії. В закладі готували офіцерів-фахівців військової протиповітряної оборони, зокрема ланку, яка прикривала війська на полі бою. Училище ліквідували 29 грудня 1995 року.
У музеї представлені макети бойової техніки, зокрема зенітка «Шилка».
«Всі зразки, які розміщені на стендах, вивчали в училищі. Експонати приносили всі небайдужі. Збирали частинами елементи навчальних боєприпасів, у кого що залишилося в гаражі чи сараї. Є тут труба для пуску переносного зенітного комплексу», – сказав Валерій Новокшонов.
Музей зазвичай відвідують студенти, школярі, ветерани й випускники училища та пенсіонери міста. Їм розповідають про історію училища, його здобутки, переваги навчання, показують фільм.
Цього року виповнюється 80 років від дня заснування училища. Громадська організація «Спілка ветеранів та випускників Полтавського вищого зенітного ракетного командного училища імені генерала армії М.Ф. Ватутіна» готує святкову програму. Планують запросити випускників різних років.
На другому поверсі розташований Музей воєнних конфліктів ХХ століття.
У Музеї військ зв’язку Збройних сил України знаходиться техніка, за допомогою якої здійснювали зв'язок із часів Другої світової війни і донині. Є радіостанція танку Т-34, найстаріший експонат 1934 року. При музеї працює радіогурток.
Голова комісії з питань, освіти, науки і культури Громадської ради при ОДА Марина Єщенко зауважила, що спільно з Департаментом освіти і науки ОДА планують розробити рекомендації для закладів освіти щодо відвідування цих музеїв.
«Частково надамо методичні рекомендації, як популяризувати ці заклади серед молоді. Такі музеї варто відвідувати на постійній основі, але можна приурочити й до певних дат, наприклад, Дня захисника України, Дня ЗСУ. Також рекомендуватимемо відвідувати музеї й педагогам із метою підвищення кваліфікації та пізнавальною метою»,– сказала Марина Єщенко.
Директор Департаменту культури і туризму ОДА Ірина Удовиченко наголосила, що ці музеї потрібно активніше розвивати, як туристичні об’єкти, залучати якогомога більше мадрівників та популяризувати заклади.
«Сьогодні ми дізналися чимало нового та пізнавального, зокрема про історію зенітного училища. Напевне багатьох полтавців цікавить питання, де поділися матеріали після розпаду закладу. І в цьому місці зібрано всю історію установи, є цікаві факти про її випускників. Також Музей зв’язку містить ексклюзивні експонати, про які, вважаю, знають не всі полтавці. Зі свого боку ми надаватимемо посильну підтримку щодо популяризації та збереження цих закладів. Робитимемо їх доступними і комфортними для відвідувачів»,– сказала Ірина Удовиченко.
Ці музеї як туристичні об’єкти планують включити до туристичних маршрутів.
Нагадаємо, 18 травня відзначають Міжнародний день музеїв.

Image

Анонси

28.06.2024 – запрошуємо на унікальну подію «Полтавщина туристична» в ПДАУ
Оголошується прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола
29.05.2024 – круглий стіл на тему „Реалізація регіональної політики на принципах прозорості” в межах проведення Тижня Відкритого Уряду
23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk