• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

В області розпочали новий етап розробки Регіонального плану управління відходами – обговорення з територіальними громадами

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів нараду щодо розробки Регіонального плану управління відходами Полтавської області до 2030 року. 

«Маємо робочий варіант Регіонального плану. І нині він на тій стадії, що необхідний зворотній зв’язок від територіальних громад. Регіональний план – стратегічний документ, на підставі якого формуватиметься робота цілого напряму по взаємодії органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, – сказав Євген Греков. – Підхід має бути системним, зокрема з урахуванням показників утворення відходів і найбільш ефективних способів їх збирання, зберігання, подальшої утилізації та переробки. Маємо спільно визначити, де будуть полігони, об’єкти сортування й переробки відходів».

Євген Греков пояснив, що робоча група вирішила зупинитися на чотирикластерному варіанті Регіонального плану. Відповідно до нього межі кластерів збігаються з межами новоутворених районів. Тож на першій із чотирьох нарад із громадами спілкувалися про планування системи управління побутовими відходами в Лубенсько-Пирятинському кластері. Участь в онлайн-зустрічі взяли представники органів місцевого самоврядування саме Лубенського району. 

Доцент кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», член робочої групи Оксана Ілляш уточнила, що мета проведення обговорень із громадами – надати їм інформацію, визначити відповідно до специфіки громади варіант, який краще їй підходить, налагодити співпрацю, як між членами робочої групи й органами місцевого самоврядування, так і між самими громадами. 

«Регіональний план не має бути книжкою, яка ляже в стіл. Він повинен стати робочим інструментом, завдяки якому ми зможемо запустити систему управління відходами. Базовий варіант прийнятий для області з прив’язкою до нових адміністративних районів. Із точки зору адміністративної, фінансової ефективності організовувати систему управління відходами в межах нових районів – великий плюс. Лубенсько-Пирятинський кластер вміщує 8 громад. Тут є лише одна відмінність – Ромоданівську громаду за техніко-економічними показниками вважаємо за доцільне віднести до цього кластеру, хоч адміністративно вона входить до Миргородського району. Тож очікуємо на її рішення», – сказала Оксана Ілляш.

Євген Греков зазначив, що з тергромадами по кожному кластеру проведуть тематичні наради й нададуть необхідні матеріали. Потім ТГ матимуть близько двох тижнів, щоб подати до робочої групи свої пропозиції й детально представити своє бачення. 

«У результаті одержимо цілісну концепцію Регіонального плану, з яким далі працюватимемо. Розуміємо, що від якості цього документа залежатиме якість розробки місцевих планів управління відходами й реалізація інвестиційних проєктів, а також залучення коштів на створення об’єктів сортування й переробки відходів», – зазначив Євген Греков.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk