• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки і здоров’я на роботі

 

28 квітня – Всесвітній  день охорони праці.

Невідомий об'єктЩорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу, з метою привернення уваги суспільства і, головне, влади до пробле­ми безпеки людини на робо­чому місці, відзнача­ють Всесвітній День охорони праці. Це свято започаткувала Міжнародна організація праці (МОП), яка вирішила розширити масштаби своєї діяльності з просування ідеї охорони праці в сучасному суспільстві. Одним з головних аспектів цієї роботи є розробка заходів щодо зниження рівня смертності на виробництві.

Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/200 встановлено національний День охорони праці. Він проводиться 28 квітня на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.

У 2021 році Міжнародна організація праці у цей день акцентує увагу на важливості зміцнення системи безпеки та здоров’я на роботі (далі БЗР), включно зі службами безпеки та охорони здоров’я  як на національному рівні, так і на рівні підприємств. Саме тому Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем БЗР та спрямований на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки і здоров’я на роботі».

З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо БЗР, що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу.

Не оминула пандемія і КНП «Чутівська ЦЛ», тому що медичні працівники, як ніхто інший, можуть наражатися на професійні небезпеки, що становлять ризик захворювань, травм і навіть смерті у контексті реагування на COVID-19. Ці професійні ризики включають: (а) професійне інфікування COVID-19; (б) шкірні розлади та тепловий стрес від тривалого використання засобів індивідуального захисту; (в) вплив токсинів через інтенсивне використання дезінфікуючих засобів; (г) психологічний дистрес; (д) хронічну втому; та (е) стигматизацію, дискримінацію, фізичне та психологічне насильство та переслідування. Зменшення цих загроз та захист здоров’я, безпеки та добробуту медичних працівників вимагає узгоджених та комплексних заходів щодо профілактики інфекцій та інфекційного контролю, безпеки і здоров’я на роботі, управління трудовими ресурсами в галузі охорони здоров’я та забезпечення психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Саме тому, відповідно до ст.13 Закону України «Про охорону праці», в КНП «Чутівська ЦЛ» впроваджено в дію систему управління охороною праці (СУОП). Метою впровадження СУОП -  є безпечні і нешкідливі умови праці для працівників на всіх виробничих процесах, при чому необхідно забезпечувати не тільки своєчасне усунення будь-яких порушень нормативних актів з охорони праці, але й попередження можливості їх виникнення. КНП «Чутівська ЦЛ»  приділяє значну увагу захисту здоров’я та безпеці праці своїх працівників і у зв’язку з пандемією швидко зреагувало на забезпечення гідних умов праці для медичного персоналу. Медичні працівники в повному обсязі забезпечені засобами індивідуального захисту, було проведено розділення потоків пацієнтів, обладнано місце для зняття та одягання ЗІЗ і гігієнічної обробки рук, розроблена інструкція з охорони праці по дотриманню безпеки під час роботи з пацієнтами в умовах складної епідеміологічної ситуації, медичним працівникам регулярно проводяться тренінги і навчання з питань безпеки і здоров’я на роботі . З метою знезараження повітря приміщень використовуються пересувні бактерицидні випромінювачі та бактерицидні випромінювачі, які встановлені в маніпуляційних кімнатах.

Медичний працівник, як і кожна працююча людина, має право на гідну працю, що передбачає гідність, рівність, справедливий дохід та безпечні умови праці. Кожного дня КНП «Чутівська ЦЛ» вкладає інвестиції у стійки системи БЗР, щоб у майбутньому не допустити загрозу здоров’ю чи життю своїх  працівників.

Ольга Альонина, інженер з охорони праці КНП «Чутівська ЦЛ»

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk