• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Ігор Піддубний: «Для повної перемоги над браконьєрством в області необхідно докласти дещо більше зусиль»

Одним із питань, яке розглянули на сьогоднішній апаратній нараді у голови облдержадміністрації Валерія Головка, було підбиття підсумків проведення двомісячника охорони рибних запасів в області «Нерест-2018».

Директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Ігор Піддубний нагадав, що із першого квітня поточного року тривав двомісячник охорони рибних запасів на Кременчуцькому й Дніпродзержинському водосховищах та інших поверхневих водоймах краю. Заборона на лов і добування риби у весняно-літній період природного відтворення 2018 року на підконтрольних водних об’єктах Полтавщини діяла з 1 квітня по 9 червня поточного року. Ігор Анатолійович додав, що для забезпечення координації діяльності органів державного управління і державного контролю головою облдержадміністрації видано розпорядження від 12 березня 2018 року №182 «Про проведення в області двомісячника охорони водних біоресурсів під час нересту риби».

– Управлінням Державного агентства рибного господарства у Полтавській області розроблено план підготовки і проведення спільних заходів природоохоронних і правоохоронних органів Полтавщини щодо посилення охорони водних ресурсів і боротьби з браконьєрством у нерестовий період 2018 року. Для організації посиленого контролю за порядком на водоймах створені оперативні штаби, до складу яких увійшли представники громадськості. До слова, порівняно із 2017-м цьогоріч рибоохоронні підрозділи залучили значно більше представників громадськості до участі в рейдах. Через засоби масової інформації населенню області були роз’яснені правила рибальства під час нересту, попереджено про адміністративну й кримінальну відповідальність у разі порушення цих правил згідно з чинним законодавством України. У 2018-му тільки державних інспекторів, без урахування громадських помічників, залучено 1360 осіб. Складено 109 адміністративних матеріалів, які містять ознаки кримінального злочину. Затримано 75 плавзасобів. Загальна кількість риби, вилученої у браконьєрів, – майже 11 тонн. За період двомісячника «Нерест-2018» за постановами органів рибоохорони накладено штрафів на суму 16728 гривень, а збитків нараховано на 1235418 гривень, – поінформував Ігор Піддубний.

Він звернув увагу на необхідність посилення відповідної роботи. За його словами, показники вилученої риби – 8607 кілограмів у 2017-му й 10898 кілограмів у2018-му – свідчать, з одного боку, про зростання ефективності роботи рибоохоронних органів, а з іншого боку, є вагомим підтвердженням, що до повної перемоги над браконьєрством в області необхідно докласти дещо більше зусиль.

Ігор Піддубний звернув увагу на потребу посилити інформування населення про покарання за незаконний вилов водних біоресурсів, зокрема й про передбачену законодавством кримінальну відповідальність. Крім того, збільшити розміри штрафів. Із-поміж проблемних питань виокремив і «лояльні» вироки судів у справах, які є кримінальними злочинами проти довкілля, відсутність конфіскації човнів, двигунів до них, мотоциклів, катерів, автомобілів, які є знаряддями браконьєрського добування риби. Також акцентував на неефективній роботі Державної екологічної інспекції у Полтавській області.

Начальник управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич розповіла, що роботу спрямовували на попередження порушень правил рибальства й викриття грубих порушень. Останніх виявлено 267, зокрема пов’язаних із використанням заборонених і колючих знарядь лову.

– Усі сіткоснастеві матеріали вилучалися органами рибоохорони. Виявлено й 190 порушень правил любительського лову і 19 порушень, пов’язаних із незаконним продажем риби на ринках. Вилучено більше шести тонн водних біоресурсів. 229 справ були направлені у суди для вирішення питання притягнення порушників до адміністративної відповідальності. За грубе порушення правил рибальства штраф становить від 340 до 680 гривень, – додала Оксана Кулинич. – Основним проблемним питанням є, що відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, коли суди ухвалюють рішення, риба може вилучатися, а може й не вилучатися в порушників. Часом суди навіть ухвалюють рішення про повернення водних біоресурсів порушникам правил рибальства. І це непоодинокі випадки.

Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Полтавській області Денис Захарченко також поінформував учасників наради про результати роботи відомства упродовж операції «Нерест-2018». Крім того, нагадав, що цього тижня в області розпочинається сезон полювання на пернату дичину і закликав дотримуватися відповідних заходів безпеки.

– Із 2015-го ми почали ефективно працювати за програмою «Нерест». Тенденція непогана, але вона не зовсім задовольняє цілі, які ми ставили три роки тому, зокрема щодо збереження біоресурсів загалом у період нересту. Позиція обласної влади – звернутися до Верховної Ради України щодо усунення недоліків рибоохоронного законодавства через проведення комітетських слухань, а також проаналізувати практику судів, які ухвалюють неадекватні рішення щодо уникнення порушниками закону належної відповідальності, – пояснив Валерій Головко.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk