• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Обстежують швидко та на місці: в Полтаві працює нове приймальне відділення, збудоване в межах «Великого будівництва»

Наприкінці 2020 року після реконструкції відновило роботу приймально-діагностичне відділення Полтавської обласної лікарні імені М.В. Скліфосовського. Нині це відділення екстреної медичної допомоги. Також на першому поверсі розташоване рентгенологічне відділення хірургічного корпусу. Обидва вони реконструйовані в межах програми «Великого будівництва» Президента Володимира Зеленського.

У приймальному відділенні встановили новітнє обладнання, завдяки якому пацієнт в одному місці отримує всебічне обстеження, діагноз та правильне лікування.

Після ремонту значно розширили залу очікувань, працює електронна черга. Пацієнти можуть проходити як планову, так і екстрену госпіталізацію. В обох випадках людину повністю обстежують.

На першому поверсі працює 3 рентген-кабінети, 2 кабінети УЗД. Є кабінет фіброгастроскопії, 2 кабінети КТ та МРТ. Як розповів заступник головного лікаря Полтавської обласної лікарні імені М.В. Скліфосовського Олександр Олійник, за допомогою новітніх МРТ-апаратів можна виконувати дослідженнях у різних режимах, проводити діагностику патологічних станів. У приймальному відділенні є реанімаційна зала, мала реанімаційна перев’язувальна та палата для огляду пацієнтів, яких доставляють з екстреною патологією.

«До карантину в закладі за рік лікувалися до 26 тисяч пацієнтів. Нині через обмеження планової госпіталізації їх менше. Сподіваємося, що після закінчення карантину відновимо роботу в повному обсязі. Завдяки сучаснму діагностичному обладнанню значно покращилася діагностика та скоротився час обстеження», – сказав Олександр Олійник.

Після реконструкції поліпшилася й логістика прийому пацієнтів, яка здійснюється за потоками: червоний для екстрених пацієнтів, зелений – планова госпіталізація, жовта – діагностичні дослідження. Різнокольорові смужки для зручності нанесені на підлозі.

Відкрили й ендоскопічний кабінет, який обладнаний найсучаснішою апаратурою. Тут є ендоскопічний процесор, відеогастроскопи, гастроскоп, колоноскоп та додемоскоп. За допомогою сучасного електрохірургічного блоку можна виконувати зупинку шлунково-кишкових кровотеч. За день у кабінеті можуть прийняти 10-12 пацієнтів.

 «Нині значно поширилися шлунково-кишкові кровотечі. Це пов’язано з неконтрольованим та самовільним прийомом препаратів, які розріджують кров. У цьому кабінеті можна виконувати аргоноплазмову каогуляцію кровоточивих виразок. Раніше щоб зупинити кровотечу, потрібне було оперативне вручання», – сказав лікар-ендоскопіст Олексій Пирогов.

Світлана Лисенко прийшла на обстеження. Каже, що такий рівень медицини бачить уперше.

«Давно не була в цій лікарні, вперше потрапила після ремонту. Враження надзвичайні, все чисте, нове. Гарний персонал, немає черг. Швидко пройшла обстеження», – сказала Світлана Лисенко.

Нині в Україні побудовано та здано в експлуатацію вже понад 130 приймальних відділень. Невдовзі відкриють ще 80. У Полтавській області на завершальній стадії реконструкція 7 відділень.

«Приймальне відділення в обласній лікарні – перше на Полтавщині, яке реконструйоване за новим форматом і де докорінно змінені радянські підходи щодо прийому людей. Тут створили всі умови як для пацієнтів, так і для медичного персоналу. У межах децентралізації важливо, щоб люди отримували якісні медичні послуги на місцях», – сказав голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Нове приймальне відділення в обласному центрі – частина масштабного проєкту розбудови європейської медичної інфраструктури, який відбувається за дорученням Президента Володимира Зеленського по всій країні.

Image
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk