• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Пільгове медичне забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

Законом України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі – Закон) гарантовано право на безоплатне забезпечення ліками за рецептами лікарів та безоплатне зубопротезування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до Закону, право на пільгове медичне забезпечення мають:

- громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2 (учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, учасники ліквідації інших ядерних аварій та громадяни, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи);

- громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 3 (учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, потерпілі від Чорнобильської катастрофи, учасники ліквідації ядерних аварій), діти, потерпілі від наслідків Чорнобильської катастрофи ‒ якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

Про це повідомила директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмила  Корнієнко.

На забезпечення зазначеної гарантії, в рамках Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області на 2021- 2025 роки, в поточному році з обласного бюджету, затверджено видатки в сумі 4189,0 тис. грн., що на 10% більше, ніж у 2020 році.

В умовах завершення адміністративно-територіальної реформи, розпорядниками субвенції на пільгове медичне забезпечення є територіальні громади.

Розподіл асигнувань між територіальними громадами здійснено пропорційно чисельності мешканців кожної територіальної громади, на яких поширюється право на вказану пільгу.

Ліки за рецептами лікарів відпускаються громадянам аптечними закладами, з якими укладено угоди територіальними громадами.

Для отримання послуг із зубопротезування, громадяни вказаної пільгової категорії звертаються у медичні заклади (стоматологічні поліклініки), з якими територіальними громадами укладено угоди на надання послуг зубопротезування.

Передача повноважень від  управлінь соціального захисту населення  до територіальних громад, забезпечує реалізацію пільги на найближчому до  громадян рівні, сприяє підвищенню рівня комунікації територіальних громад  безпосередньо з пільговиками  та  забезпечує адресність  в отриманні пільги.

З початку року безоплатно отримали ліки 340 осіб, послугами безоплатного зубопротезування скористались 19 осіб.

Питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, перебуває в Департаменті на особливому контролі.

 

 

Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk