• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Громадська рада при Полтавській облдержадміністрації провела виїзне засідання в Новосанжарській ОТГ

11 липня 2018 відбулося виїзне засідання за участі членів Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації, представників Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації та «Центру розвитку місцевого самоврядування» у Полтавській області з питання «Залучення громадськості до процесів прийняття рішень в ОТГ. Кращі практики організації та надання послуг в новостворених громадах».

«Інформаційний захід для керівників громадських об'єднань, які є членами Громадської ради при Полтавській ОДА. Хотілося показати як саме впроваджується реформа децентралізації у Полтавській області саме в Новосанжарському районі. Саме цей район є флагманом по кількості об'єднання, але є і больові точки,  про які громадськість повинна знати, про те, що реформа створюється важко. І тому ми вирішили відвідати громаду, поспілкувалися з головою громади і поговорити про те, як може громадськість вплинути на процес прийняття рішень виконавчими органами об'єднаних громад», - говорить Директор Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Балибіна.

У рамках заходу відбулося ознайомлення з об'єктами інфраструктури Новосанжарської ОТГ. Обговорили організацію надання якісних послуг в новоствореній громаді, громадський бюджет та роль громадськості у процесах прийняття рішень в ОТГ.

Голова Новосанжарської ОТГ Інна Коба розповіла, що об'єднання відбулося у 2017 році. Пропозиції щодо об'єднання надавали усім бажаючим згідно перспективного плану, але згоду надала тільки Зачепилівська сільська рада.

«Наш приклад об'єднання – це неправильний приклад децентралізації. Так не повинно бути. Ми об'єдналися із бідним селом у якого річний бюджет був 145 тис. грн, а витрати у нас тепер 50 млн грн. Статус ОТГ ми отримали, але маємо дуже багато проблем. Нам було б зручніше жити тоді, коли ми були просто селищем міського типу, розвивали інфраструктуру, кошти вкладати і в ремонт доріг, утеплили дитячий садок. А зараз ми стараємось утримати це все і не втратити. У нас 8 450 населення з об'єднаними 904, а це вже 9354 населення. А бюджет у нас 49,7 млн грн, з них селищний - 27 млн грн, державні субвенції – 22 млн грн. У минулому році це було 6 млн грн наших коштів, у цьому році ще додали 15 млн грн за рахунок 60 % ПДФО, але ми всі ці 15 млн грн віддамо для утримання закладів, які знаходяться в районному центрі. У цьому році ми планували, що ці 15 млн грн розіб'ємо на рік, то за перші півмісяця віддали не 7,5 млн, а 9 млн грн. На ці кошти ми планували зробити зміну водопровідної лінії, або підремонтувати дорогу, то ми цього не зробили, а передали на утримання районних закладів», - говорить Інна Коба. «Вся ця ситуація робить нас сильнішими і мудрішими. Ми йдемо в ногу з часом, з хорошою командою професіоналів. Ми стараємось зробити так, щоб кожен громадянин Новосанжарської ОТГ не відчув, що нам тут важко. Ми розвиваємось, робимо, стараємось». Також голова Новосанжарської ОТГ зазначила, що у них немає проблем  з видачею земель учасникам АТО як під забудову, так і для ведення особистого селянського господарства.

Учасники засідання мали змогу відвідати Медичний центр Національної гвардії України «Нові Санжари». У 2016 році центр  отримав нове реабілітаційне обладнання фонду НАТО, де надають висококваліфіковану допомогу у реабілітації учасників АТО, використовуючи сучасне обладнання.

 «Ми вже відвідали декілька ОТГ області. А цього разу обрали саме цю територіальну громаду, де не так як у інших громадах іде її створення. Особисто відчув те, що потрібно керівникам різних рівнів подивитись у майбутнє нашої держави і допомогти у створенні цієї ОТГ. Поспілкувавшись з керівниками ОТГ відчутно, що люди хочуть робити. Ті речі, яких не вистачає зараз – це подолання «кадрового голоду». Кадри є, які хочуть і можуть працювати, але їм потрібна допомога від райдержадміністрації, районної ради, землевласників, які присутні в районі. У Новосанжарському районі є все, щоб люди працювали на користь територіальної громади. Мешканці можуть жити краще, розвиватися, створювати робочі місця і виконувати ті плани, які перед нами поставила держава. Основним завданням нашої поїздки було ознайомитися з проблемами і допомоги вирішити її тими шляхами, які ми маємо в Громадській раді про облдержадміністрації і донести до керівників нашої області. Адже наша область являється однією з лідерів по створенню ОТГ  в Україні», - зазначив голова Полтавської Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації Володимир Голуб.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk