• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Полтавщина стала пілотною областю в реалізації реформи госпітальної допомоги

Полтавщина стала пілотною областю в реалізації реформи госпітальної допомоги, започаткованої Міністерством охорони здоров’я. Ініціатива передбачає розвиток системи фінансування медичних закладів, працює за принципом «гроші ходять за пацієнтом» і спрямована на покращення якості надання медичних послуг населенню. Про це зокрема говорили під час зустрічі заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк і голова облдержадміністрації Валерій Головко.

– Нині медреформа триває на первинній ланці, серед сімейних лікарів. Потрібно робити наступний крок – оплачувати послуги в лікарнях. Оскільки цей проект набагато важчий, великий, складний технічно, то ми вирішили йти шляхом пілотування протягом року й обрали Полтавську область як той регіон, де дуже добре такий «пілот» впровадити. Тут проведена підготовча робота, бачимо її результати. Зібрана відповідна інформація, є технічна готовність закладів. Є підтримка місцевої влади й непогана команда на рівні Департаменту охорони здоров’я, тож ми погодилися. Повернувшись до Києва після попереднього візиту на Полтавщину, зібрали команду Міністерства, залучили міжнародних партнерів. Приїхали сюди вдруге вже з командою, – пояснив Павло Ковтонюк.

– Докладемо максимум зусиль, щоб цей «пілот» був вдалим. Основна проблема нині – свідомість наших управлінців у галузі охорони здоров’я не співпадає з баченням, розумінням і викликами, які є наразі в суспільстві щодо цієї сфери. Людям потрібні послуги. Не установи, а послуги. Кошти мають «ходити» за пацієнтом. Це абсолютно правильно. Не за ліжком чи головним лікарем, а саме за пацієнтом. Полтавщина – лідер у реалізації реформи медичної галузі. Вона має досягнення у сфері телемедицини, первинній ланці медичної мережі, а також у наданні серйозних медичних послуг. Регіон – у п’ятірці перших за показниками укладених декларацій із сімейними лікарями. Тож ми запропонували Міністерству охорони здоров’я України бути пілотним регіоном у всіх напрямках, які Міністерство ініціює, – зазначив Валерій Головко. – Нині основне завдання – запустити систему оплати медичних послуг. Ми як представники органів місцевої влади готові додавати до базових розрахунків кошти, необхідні для лікування, профілактики, проведення обстежень. На Полтавщині фінансові ресурси є.

– Під час попереднього візиту почув ваші, Валерію Анатолійовичу, побажання. Вдруге приїхав підготовлений. Ми сформували команду, яка з нашого боку реалізовуватиме на Полтавщині «пілот». Три міжнародних проекти нас у цьому підтримують, – розповів Павло Ковтонюк. – Обговорюємо, узгоджуємо «дорожню карту», уже маємо практичні ідеї. Відсьогодні розпочинаємо підготовчий забіг, а з наступного року – «пілот». Ми переходимо на договірні відносини з лікарнями, замовлятимемо в них послуги. Вирішили, що відпрацюємо ідею «гарантованого пакету», тобто замовлятимемо специфічний, властивий для того чи іншого закладу, пакет послуг. Знаємо, що деякі медичні установи можуть відчувати фінансові труднощі, тож обговорили й потребу створити тимчасовий компенсаторний механізм. Тимчасовий – щоб до нього не звикали. Придумали модель, яка передбачає, що виділені урядом кошти, не додаватимемо в медичну субвенцію, а виведемо окремо, іменуємо, наприклад, субсидією на перепрофілювання й надамо на область, щоб ви на місці могли підстраховувати медичні заклади.

– Важливий момент – розподілення коштів на оплату послуг й утримання самого медзакладу. Якби ці гроші були в загальному кошику, то лікарі мали би змогу більше ресурсів спрямовувати на утримання чи модернізацію установи й відповідно менше для людей. Тому потрібно зробити прозорою суму надання послуги, щоб людина розуміла, що вона витрачає на певну послугу чітко визначену суму. Тоді буде повна довіра до реформи, що започатковується і рухається, – додав Валерій Головко.

Після зустрічі представники команди Міністерства охорони здоров’я України зустрілися з працівниками Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, обговорили й узгодили «дорожню карту» пілотного проекту. Потім відвідали медичні заклади у Гадяцькому й Миргородському районах.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk