• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Потрібно знайти золоту середину між свободою слова в Україні та захистом інформаційної безпеки, особливо під час війни – заступник керівника Офісу Президента

Стратегія інформаційної безпеки України має бути спільно розроблена представниками державних органів у співпраці із засобами масової інформації. Про це заявив заступник керівника Офісу Президента України Юрій Костюк під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Культура, медіа, туризм».

Юрій Костюк нагадав, що у вересні 2020 року Президент Володимир Зеленський затвердив Стратегію національної безпеки України, і на основі цього документа мають з'явитися ще 14 деталізованих, спеціалізованих стратегій, серед іншого і з інформаційної безпеки.

«Сьогодні основний виклик, основне завдання – знайти золоту середину між свободою слова, її захистом і в той же час – захистом інформаційної безпеки, до того ж коли ми перебуваємо у стадії війни. Інформація в сучасному світі отримала нову роль, її стало значно більше, доступ до неї став набагато легшим. Інформація сьогодні – це зброя», – наголосив заступник керівника Офісу Глави держави.

Юрій Костюк звернув увагу, що сьогодні головним критерієм незалежності та об'єктивності того чи іншого ЗМІ чомусь стала його опозиційність до влади.

«Але мені здається, що інтереси держави, суспільства та медіа не відрізняються в дуже багатьох питаннях, зокрема в питанні безпеки нашої країни. Тому потрібно, на мій погляд, взаємодіяти, шукати, вибудовувати певні партнерські стосунки, коли збережена незалежність ЗМІ, але ми всі разом працюємо на інтереси України», – сказав він.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов зі свого боку повідомив, що триває розробка Стратегії інформаційної безпеки країни, і найближчим часом вона буде представлена суспільству.

Секретар РНБО також наголосив, що нещодавнє запровадження санкцій щодо низки телеканалів було здійснене на підставі кримінального провадження, розпочатого проти їхнього власника за фінансування тероризму.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко додав, що одним з кроків, який може допомогти покращити інформаційну безпеку України, є медіаграмотність громадян, і цим питанням зараз займаються кілька українських міністерств.

«І ще я хотів би дати одну пораду: коли ви натрапляєте на інформацію, яка викликає у вас сум’яття, страх чи агресію, то перед тим, як розповсюджувати її, подумайте, зробіть один клік і перевірте першоджерело. Світ буде набагато чистішим», – сказав Олександр Ткаченко.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk