• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Рада підтримала посилення захисту дітей від сексуального насильства  

18 лютого народні обранці ухвалили довгоочікувані законодавчі зміни, які суттєво посилять захист від сексуальної експлуатації дітей як найуразливішої категорії населення.

В результаті прийняття ініційованого у тому числі МВС Закону щодо імплементації в українському законодавстві положень Ланцаротської конвенції для оперативників Кіберполіції максимально спрощується практичний аспект виявлення, документування та кримінального переслідування злочинців, які виробляють та розповсюджують насильницький контент за участю дітей. Законодавчі новели в результаті дозволять уникати безкарності для такої категорії злочинців.

Варто відзначити, що провідні експерти працювали над розробкою законопроекту на майданчику МВС. Законодавчі ініціативи, з-посеред іншого, стали реакцією на надзвичайну складність збирання доказів та доведення злочинного умислу в судах у справах стосовно сексуальної експлуатації та насильства щодо дітей. Недосконалість законодавства, що раніше фактично дозволяла завантажувати такий контент для «власних потреб», давала змогу стороні захисту під час судового процесу тиснути на відсутність злочинного умислу в діях підзахисних.

Хоча це питання виносилося на розгляд двох попередніх скликань Верховної Ради, однак відповідні законодавчі зміни були ухвалені тільки тепер. Цьому сприяло залучення до розроблення законопроекту №3055 широкого кола стейкхолдерів, зокрема кіберполіцейських, фахівців МВС та інших центральних органів виконавчої влади, експертів – криміналістів з науково-дослідних установ МВС, а також міжнародних партнерів та неурядових організацій. Доволі ефективною виявилася також адвокаційна кампанія щодо просування зазначеного законопроекту, яка передбачала проведення круглих столів та експертні обговорення з профільними фахівцями та депутатським корпусом.

За результатами проведеної фахівцями Ради Європи та ОБСЄ експертизи законопроєкт № 3055 повністю відповідає вимогам Ланцаротської конвенції, що дозволить Україні виконати свої міжнародно-правові зобов’язання.

Міністерство внутрішніх справ України

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk