• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Перші мобільні бригади пройшли навчання з вакцинації проти COVID-19

Серія дводенних семінарів-навчань для членів мобільних бригад з імунізації від COVID-19 вакцинами Pfizer/BioNTech та AstraZeneca розпочалася у Києві 15 лютого. Першими в області пройшли таке навчання п’ятеро членів бригади Центру ПМСД №1 із Полтави – два лікарі та три медичних сестри.  Наступними, з 19 лютого по 2 березня, такі навчання пройдуть іще три бригади – центрів ПМСД № 3 з Полтави та №1 і №3 із Кременчука.

Ці чотири бригади визначені як основні регіональні – вони працюватимуть на території області протягом 1-2 етапів вакцинації. Ще 4 мобільні бригади з Полтавщини пройшли одноденні онлайн-навчання. Адже на подальших етапах кампанії з вакцинації кількість задіяних бригад збільшуватиметься.

Початку навчань передувала скрупульозна підготовча робота Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації. Сформовано мережу та маршрути мобільних бригад, затверджено графік їх навчань. На території області організовано 53 пункти щеплення проти COVID-19. Вони розташовані переважно на базах Центрів ПМСД, а також приватних медичних закладів (ТОВ, ФОП тощо).

 Першими в Україні та області очікуються вакцини  AstraZeneca (прямі закупівлі) і Pfizer/BioNTech (отримана через глобальну ініціативу COVAX).  Вони вимагають різних умов зберігання та логістики. Тому одна частина мобільних бригад вивчає спосіб використання, введення й особливості роботи з вакциною Pfizer/BioNTech, інша – з AstraZeneca. Це дозволить оперативно запустити процес імунізації.

У програмі навчань – детальна інформація про кожну з вакцин. Щоб максимально убезпечити населення від можливих алергічних реакцій, окремий розділ теоретичного і практичного матеріалу стосується симптомів, діагностики та першої допомоги при анафілаксії. Також важливим моментом є фіксація та звітність про кожне проведене щеплення. Ці дані будуть одразу заноситися до реєстру імунізації у системі e-Health.

За інформацією Комунікаційного центру вакцинації від COVID-19 при ЦГЗ МОЗ України, на першому етапі будуть щеплені працівники мобільних бригад із вакцинації; медпрацівники закладів охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19; співробітники лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на коронавірусну хворобу COVID-19; працівники екстреної медичної допомоги, включно з водіями. Також будуть щеплені люди, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо) та співробітники цих закладів; військовослужбовці (включно зі Збройними силами України та Національною гвардією України), які беруть участь в Операції об’єднаних сил на Сході України.

Довідково:

Вакцина Pfizer-BioNTech - це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Заявлена ефективність - 95%. Необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. Потребує температури зберігання щонайменше -70 C. Після розмороження може зберігатися 5 днів при температурі +2 до +8 С.

Вакцина AstraZeneca - це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британськошведська компанія AstraZeneca. Заявлена ефективність - 70%. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk