• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Все про презервативи: міфи та дійсність

Напередодні Міжнародного дня презерватива, який відзначають 13 лютого, лікар акушер-гінеколог КП «4-та міська клінічна лікарня ПМР» Валентина Петровська розповіла про безпеку статевих зв’язків.

МІФ 1: Презервативи – це відповідальність лише чоловіків

Аби впевнитися, що цей міф не вигадка, спробуйте порахувати, скільки дівчат серед ваших знайомих і скільки хлопців зазвичай мають із собою презерватив. Цей невеликий експеримент доводить існування стереотипу, що турбота про презерватив у потрібний момент – це чоловіча справа. Хоча має бути інакше.

Хоч надягає презерватив лише чоловік, його використовують два учасники статевого акту. Тому носити кондом із собою потрібно всім, хто турбується про власне здоров’я.

МІФ 2Презервативи не мають терміну придатності

На упаковці презерватива завжди є кінцева дата використання, але не всі на це звертають увагу. Навіть якщо людина бачить, що кондом прострочений, то вважає, що краще використати хоча б якийсь. А це – велика помилка.

Протермінований презерватив небезпечний тим, що його легко пошкодити, бо латекс із часом втрачає еластичність. Це може стати причиною інфікування захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

МІФ 3: Презерватив не є надійним засобом, тому немає сенсу його використовувати

Презерватив, якщо його використовувати правильно, на 99% захищає від інфікування ВІЛ: це довели численні дослідження. Найчастіше кондоми пошкоджуються через неправильне їх використання. За статистикою, 41% людей не вміють користуватися презервативами, а це призводить до зниження їхньої ефективності.

Ще один міф – в упаковці може бути вже зіпсований чи бракований презерватив. Це не так, адже на етапі виробництва кондоми проходять кілька етапів перевірки якості. Одним із них є випробування електричним струмом: ним перевіряють кількість пор у латексі та їх розмір. Якщо хоч один презерватив не відповідає нормі, утилізують усю партію.

На пошкодження презерватива також впливають умови зберігання – надмірна кількість світла та висока температура, а також використання лубрикантів на олійній основі. Тому не можна застосовувати масажні олії чи лосьйони для тіла як змазку: лише на водній або латексній основі.

Якщо презерватив порвався під час статевого акту і ви підозрюєте ймовірність інфікування, краще зверніться до лікаря за консультацією.

МІФ 4: Презервативи не треба використовувати при оральному сексі

Під час орального сексу неможливо завагітніти, але є ризик інфікування захворюваннями. Мікроорганізми проникають в організм через мікротравми – ясна, що кровоточать, тріщини в роті чи інші. Тому перед оральним сексом, навіть із презервативом, не варто чистити зуби або користуватись зубною ниткою, аби не травмувати ротову порожнину.

При оральному сексі рекомендовано використовувати надтонкі презервативи, щоб зберегти максимальну чутливість. Також існують кондоми з різними смаками, які роблять специфічний смак латексу не таким відчутним.

МІФ 5: Надійніше використовувати відразу два презервативи

Поширена думка, що чим більше, тим краще. Але це не працює у випадку з презервативами. Одного кондома цілком достатньо для повноцінного захисту партнерів. Другий – це марна трата грошей та зниження ефективності захисту.

МІФ 6: Чому я маю користуватися презервативом, якщо я здоровий?

Використовуючи презерватив, ми одночасно захищаємо і себе, і партнера від можливого інфікування захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

Вірус імунодефіциту людини може роками жити в організмі без жодних зовнішніх проявів. За статистикою, в Україні близько 100 тисяч людей не знають, що мають ВІЛ-інфекцію. Переважно саме вони підтримують негативну статистику щодо поширення захворювання. Адже передача ВІЛ в Україні в 66% усіх випадків відбувається під час незахищеного статевого акту.

ВІЛ є ризиком для всіх, у кого в житті є секс. Фраза «я здоровий» класна лише тоді, коли вона підтверджена результатами аналізів.

МІФ 7: Презервативами користуються тоді, коли не довіряють партнеру

Цей міф є найпоширенішим та найболючішим для українців. Часто пропозицію надягнути презерватив сприймають як недовіру та невпевненість у партнері.

Дослідження демонструють, що чим триваліші стосунки, тим рідше пари користуються презервативами. Але використання їх – це не питання довіри, а питання турботи про своє здоров’я та свого партнера.

 КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk