• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Полтавська область увійшла до пілотного проєкту з впровадження електронного обліку об’єктів культурної спадщини «Державний реєстр нерухомих пам’яток України»

Наповнювати систему даними про пам’ятки та щойно виявлені об’єкти культурної спадщини почнуть з 15 лютого по 16 квітня цього року. Роботу проводитиме департамент культури і туризму ОДА.

Пілотний проєкт реалізовуватиметься з метою  практичного напрацювання необхідних та важливих аспектів наповнення та функціонування електронної платформи з наступним впровадженням його на загальнонаціональному рівні. 

«Полтавська область стала учасником пілотного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики України, який передбачає створення електронного обліку об’єктів культурної спадщини «Державний реєстр нерухомих пам’яток України». До пілоту ввійшла й Сумська область. У цій базі буде відображено всю інформацію про ту чи іншу пам’ятку», – розповіла заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

На території області розміщено 2016 пам’яток культурної спадщини та майже 600 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Учасники пілотного проєкту використовують на безоплатній основі тестову версію інформаційної системи. Інформацією можуть користуватися  з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів,  використання електронної системи сприятиме взаємодії органів виконавчої влади щодо об’єктів культурної спадщини відповідно до законодавства.

«Державний реєстр нерухомих пам’яток України» стане єдиною інформаційно-телекомунікаційною системою, що зможе забезпечити створення, внесення, накопичення, використання, зберігання, захист, облік та надання інформації у сфері охорони культурної спадщини.

 Запровадження електронного  Державного реєстру надасть можливість органам охорони культурної спадщини акумулювати будь-яку інформацію стосовно того чи іншого об’єкту культурної спадщини – це і облікова документація, і науково-проєктна документація з реставрації, інформація стосовно власників, користувачів, наявності охоронного договору, зон охорони та ін. Для реставраторів, проєктних організацій це стане базою даних для проведення подальших робіт зі збереження об’єктів.  Електронна система також передбачає запровадження відкритого доступу до інформації, яка міститься в електронній системі.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk