• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтавській облдержадміністрації презентували 3D-візуалізацію об’єктів культурної спадщини

Розробку 3D-візуалізації пам’яток культурної спадщини, які є об’єктами  постійного туристичного огляду, вперше зробили за підтримки облдержадміністрації та депутатського корпусу облради.

За кошти обласного бюджету візуалізували садибу Муравйових-Апостолів, Спасо-Преображенський Мгарський монастир, Собор Різдва Богородиці у Козельщині, Миколаївську церкву та Тріумфальну арку в Диканьці, Алею гоголівських героїв у Миргороді, Хорольський краєзнавчий музей, колишній будинок міської думи у Миргороді.

«Мета цього проєкту – привернути увагу туристів, інвесторів, меценатів для популяризації та збереження пам’яток культурної спадщини Полтавщини. Завдяки тривимірному моделюванню об’єктів ми отримаємо реальний інструмент для навчання та досліджень. За допомогою проєкту ми залучаємо користувача до інтерактивного знайомства з локацією, надаємо туристам відчути ефект присутності в спроектованому просторі. У майбутньому це сприятиме збереженню цих пам’яток», – сказала заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

Як зазначила заступник директора Департаменту культури і туризму ОДА Інна Шерстюк, 2020 рік став переломним для багатьох галузей. Для сфери охорони культурної спадщини він був продуктивним.

«Ми отримали нові виклики і мали швидко на них реагувати. Зазвичай, кожен об’єкт має класичну паперову облікову документацію, яка містить характеристику про те, чому цей об’єкт є пам’яткою, коли  він став пам’яткою, та що ми в ній охороняємо. Нині намагаємося швидко та якісно покращити не лише стадію збереження й охорони пам’яток, а ще й зробити їх привабливими, що й дозволяє зробити проєкт оцифрування пам’яток. Візуалізація значно полегшує процедуру виготовлення проєктної документації, яка необхідна для проведення ремонтно-реставраційних робіт», – сказала Інна Шерстюк.

Знайти 3-D візуалізацію презентованих об’єктів можна на платформі Ukraine OPEN https://cutt.ly/Aj52KNU або через мобільний додаток в розділі «Архітектурні пам'ятки». Загалом на платформі розміщено 150 віртуальних турів Полтавщиною та Харківщиною.

Проєкт передбачав і створення аудіогіду.  Його розробила компанія Digi Fly.

«Нашою командою було охоплено 8 об’єктів та локацій у різних куточках Полтавщини: Диканька, Лубни, Козельщина, Миргород. Всі об’єкти різнопланові та цікаві. Деякі перебувають в критичному стані, тому цифровізація на часі з метою зберегти такі пам’ятки», – сказав представник компанії  Digi Fly Сергій Романенко.

Роботу над 3-D візуалізацію об’єктів планують продовжити і в 2021 році.

Серед потенційних об’єктів є: Меморіал , «Голодомор – 33» у селі Мгар Лубенького району, Будинок купця 1-ї гільдії Г.Чуркіна у Кременчуці, пам'ятник-погруддя Григорію  Сковороді та садиба філософа  у Чорнухах, колишній будинок окружного суду у Лубнах.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk