• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

«Завдання земельної реформи – зробити відносини у сфері землеустрою зрозумілими й прозорими», – Євген Греков

На Полтавщині 58 територіальних громад із 60 отримали земельні ділянки сільськогосподарського призначення, розташовані за межами населених пунктів, із державної у комунальну власність. Проводить цю роботу Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Невідомий об'єктЗагалом громадам передано 9520 земельних ділянок. Загальна площа – 147 тисяч гектарів. Залишилося передати землі Полтавській та Карлівській ТГ.

«Передача земель із державної в комунальну власність громад – важлива складова земельної реформи. Завдання останньої – впорядкувати ринок землі, зробити відносини у сфері землеустрою зрозумілими й прозорими, дати поштовх українській економіці, – зазначив заступник голови облдержадміністрації Євген Греков. – Прозоре використання земель – це надходження податків до бюджетів і відповідно видатки з останніх на будівництво доріг, закладів освіти, збільшення видатків на охорону здоров’я та інші сфери».

Першими землю одержали ще наприкінці листопада минулого року п’ять територіальних громад – Білоцерківська, Гоголівська, Лютенська, Опішнянська та Сергіївська ТГ. Упродовж подальших двох місяців ще понад 50 тергромадам передали землі у комунальну власність.

«Одне з пріоритетних завдань, яке ставив Президент, – передача земель сільськогосподарського призначення громадам. Останні отримали ще один ресурс для своєї діяльності. Розпоряджатимуться цими землями, розподілятимуть їх між мешканцями, іншими громадянами», – додав Євген Греков.

Інша складова земельної реформи – впорядкування ринку землі в Україні. Він почне працювати з 1 липня. Земельна реформа на цьому етапі не передбачає відкриття ринку для державних та комунальних земель, допуску юридичних осіб та іноземців. Закон дозволить набувати право власності на земельні ділянки фізичним особам із 1 липня 2021 року в розмірі до 100 гектарів на одну особу. Передбачено, що юридичні особи будуть учасниками ринку земель із 1 січня 2024 року. Тоді ж обмеження з фізичних осіб зніметься, і всі зможуть набувати право власності на землю до 10 тисяч гектарів в одні руки або у власність однієї юридичної особи.

Ринок землі – це задоволення базового права українців – розпоряджатися своїм майном (так само як квартирою, машиною чи телефоном). Можна обмінюватися паями легально, законно оформити оренду.

Відкриття ринку землі – можливість підвищити добробут селян, сформувати середній клас на селі та зменшити трудову міграцію.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk