• +380 (05322) 56-17-18
 • info@adm-pl.gov.ua
 • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Верховна Рада схвалила проєкт Держбюджету-2021

Верховна Рада схвалила проєкт Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» у другому читанні та в цілому.

Невідомий об'єкт«Цього року підготовка проєкту бюджету 2021 Міністерством фінансів відбувалась у принципово іншій економічній ситуації в Україні та світі. Стартовими позиціями були дефіцит бюджету 7,5% ВВП, невиконання планових показників за доходами 44 млрд грн, спалах пандемії та коронакриза. При доопрацюванні документау до ІІ читання для нас було важливо зберегти визначені Президентом та Урядом пріоритети, які були підтримані народними депутатами, і при цьому знизити рівень дефіциту держбюджету, дотримавшись принципів збалансованості та реалістичності», – зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Мінфіном ґрунтовно опрацьовано близько 2,5 тисячі правок народних депутатів. Значну їх частину враховано – з огляду на пріоритетність видатків, наявні можливості ресурсної частини бюджету та стан національної економіки. Загалом у рамках Бюджетних висновків враховано парламентські ініціативи на суму 14 млрд грн.

Дефіцит сектору загального державного управління щодо ВВП зменшився з 5,8 % до 5,24%, а дефіцит державного бюджету – з 6 % до 5,5 % і становить 246,6 млрд грн. Різниця між І і ІІ читанням – 23,7 млрд грн.

Нагадаємо, що у бюджеті цього року був закладений дефіцит 7,5%, тобто цей показник зменшено на 2% (на 52 млрд грн).

Окрім  того, у середньостроковій перспективі планується поступове зниження дефіциту бюджету: 4,5% ВВП – у 2022 році та 3,5% ВВП – у 2023 р.

«Ми продовжуємо рухатись у рамках програми з МВФ: параметри бюджету-2021 збігаються з оцінками фахівців Фонду. Ми зберегли довіру і підтримку міжнародних партнерів. Свідчення цього – 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС. Днями підписано Угоду з МБРР на $300 млн на фінансування заходів з подолання пандемії. Крім цього, ми оголосили прайсинг чергового публічного випуску єврооблігацій. Розрахункова дохідність у 6,20% – найнижча за публічними єврооблігаціями в доларах США в історії України! Також повертається попит іноземних інвесторів на українські ОВДП», – наголосив Сергій Марченко.

За його словами, це свідчить про те, що країна дотримується обраного курсу на підтримку фінансової стабільності та економічного зростання.

«Ми довели це, коли навесні у критичних умовах акумулювали необхідні кошти і змогли відповісти на Covid-виклики, та за півроку надолужити відставання в доходах бюджету», – зазначив Міністр фінансів.

Нагадаємо, що завдяки оптимізації та підвищенню ефективності роботи податкової, покращенню адміністрування податків та руйнуванню схем і скруток з ПДВ, повністю закрито розрив в доходах бюджету розміром 44 млрд гривень. На сьогодні Податкова служба достроково уже виконала і навіть перевиконала на 10% річний розпис бюджету по доходах.

Порівняно з першим читанням дохідну частина проєкту держбюджету 2021 збільшено на 20,9 млрд грн і передбачено у сумі 1 трлн 92 млрд грн – це реальні кошти, які планує отримати держава у наступному році, не підвищуючи податки і не здійснюючи тиск на бізнес.

Видатки держбюджету 2021 передбачено у сумі 1 трлн 347 млрд грн, в якій враховано необхідність фінансування всіх пріоритетних потреб держави, зокрема:

 • охорона здоров’я;
 • закупівля вакцин від COVID-19;
 • підвищення мінімальної заробітної плати;
 • індексація пенсій та доплат пенсіонерам віком 75+;
 • підвищення зарплат лікарям на 30% та вчителям на 25%;
 • розвиток якісної освіти;
 • достойна підтримка сфери культури, спорту та цифровізації;
 • розвиток програми «Доступні кредити 5-7-9%» та портфельних гарантій;
 • підтримка АПК та розвитку регіонів.

«Збалансованість бюджетних видатків є запорукою справедливого ставлення держави до кожного свого громадянина. Кожна гривня платників податків буде використана ефективно і за цільовим призначенням», – підкреслив Сергій Марченко.

Урядовий портал

Image

Анонси

07.09.2022 – «Шлях нафтовика в Україні: безмежні статки чи обмежені ресурси» – у Полтаві відбудеться чергова зустріч клубу «Наука єднання» для підлітків
16.09.2022 – відбудеться тренінг «Медіаманіпуляції як зброя в інформаційній війні: впізнаємо та протидіємо»
20.08.2022 – відбудеться захід «Янголи м. Марії» (Маріуполь)
«Економічна та соціальна реанімація громад: ефективні відповіді на виклики війни»
Конкурс на здобуття щорічної премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського
Конкурс на здобуття щорічної премії КМУ імені Лесі Українки
19.05.2022 – мистецький захід "Моя Вишиванка - душа України!"
21.05.2022 – концерт Полтавського академічного симфонічного оркестру у рамках Дня Європи
15.05.2022 – у Полтаві виступить Заслужений академічний Зразково-показовий оркестр Збройних Сил України
До уваги журналістів! Проведення обласного щорічного творчого конкурсу «Журналіст року» відтерміновано
План культурно-розважальних заходів на 14-20 лютого 2022 року
27.01.2022 – презентація поетичної збірки Мар’яни Савки «Радуйся, жінко!» та арт-нотатника «Мій квітучий рік. 2022»
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

 • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
 • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
 • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
 • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
 • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
 • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
 • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk