• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

В ОДА зустрілися з потенційними інвесторами будівництва сміттєпереробного заводу на Полтавщині

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зустрівся з представниками двох компаній, які зацікавлені в будівництві сміттєпереробного заводу в Пирятинській територіальній громаді. Одна компанія – з Естонії, інша – місцева, з Полтавщини. Вони представили свої напрацювання.

Відповідно до комплексної програми поводження з твердими побутовими відходами, розрахованої на 2017 – 2021 роки, в області визначені п’ять субрегіонів. Один із них – північно-західний. До його складу були включені Пирятин і Пирятинський район, Чорнухинський, Лохвицький, Лубенський, Оржицький і Гребінківський райони.

У Пирятині попередньо визначилися з територією для будівництва заводу з переробки твердих побутових відходів. Голова Пирятинської райдержадміністрації Анатолій Зайцев розповів, що є дві земельні ділянки у комунальній власності громади. Одна – близько 6 гектарів, де знаходиться старе сміттєзвалище. Друга – вільна, розташована поряд, площею 4 гектари. На них потенційно може розміщуватися підприємство переробної промисловості з утилізації та рециклювання органічних твердих побутових і промислових відходів.

Євген Греков зазначив, що необхідна умова, за якої можна працювати над залученням іноземних інвестицій, брати участь у державних програмах, – наявність техніко-економічного обґрунтування (ТЕО). Це передпроєктний документ, в якому обґрунтовується економічна доцільність створення підприємства, його характеристики, ефект від роботи.

«Ми визначили основні умови, за яких можемо долучитись до фінансування розробки техніко-економічного обґрунтування. І в цьому етапі повинна брати участь громада. Її зацікавленість у створенні об’єкта має проявлятися у співфінансуванні. Коли громада вкладе кошти, то відповідатиме за це перед своїми жителями, прагнутиме гроші використати ефективно. Ми зі свого боку працюватимемо з депутатами обласної ради, щоб співфінансувати розробку ТЕО з обласного екофонду», – розповів Євген Греков.

Після того, як техніко-економічне обґрунтування підготують, розпочнеться наступний етап – залучення інвестицій на будівництво. Громада обиратиме, на якому механізмі зупинитися. Наприклад, створити комунальне підприємство, що займатиметься збором і переробкою сміття, залучивши на будівництво й закупівлю обладнання кошти за державними програмами чи з міжнародних банків. Або пустити інвестора, який збудує завод і перероблятиме відходи. 

Заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ОДА Едуард Рева сказав, що населення Пирятина й Пирятинського району – 32 тисячі осіб. За розрахунками, які закладали в комплексну програму поводження з твердими побутовими відходами, завод має обслуговувати до 500 тисяч людей. Тож його робота буде неефективною, якщо поширюватиметься тільки на Пирятинську територіальну громаду.

Євген Греков зазначив, що у перспективі підприємство може обслуговувати весь новий Лубенський район. У разі якщо завод буде комунальним підприємством, громади, чиє сміття він перероблятиме, можуть стати його співвласниками й самостійно визначатимуть тариф на утилізацію.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk