• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

В області поліпшують роботу з формування страхового фонду документації Полтавщини

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів онлайн-засідання робочої групи з питань формування, ведення та використання обласного (регіонального) страхового фонду документації.

Невідомий об'єкт«Це робота не нова, вже 20 років вона ведеться й має виконуватися постійно. Створення фонду страхової документації передбачене законодавчо. Розуміємо актуальність цього процесу, адже він забезпечує можливість у разі після настання стихійного лиха чи техногенної аварії швидко відновити втрачену документацію, щоб та чи інша інституція, не тільки державна, а й приватна, могла відновити свою діяльність, – сказав Євген Греков. – Далеко шукати прикладів не треба. У Полтаві відбувається ліквідація надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею в пам’ятці архітектури національного значення. Фактично її відновлення до того вигляду, який вона мала за обліковими даними, – одне з завдань, яке можна виконати за допомогою страхового фонду документації. Відповідна інформація має в ньому зберігатися». 

Місцеві органи виконавчої влади – суб’єкти системи державного страхового фонду документації. Вони планують, координують і забезпечують фінансування й виконання робіт із формування й ведення обласного страхового фонду документації відповідно до затверджених програм.

«Полтавська ОДА як суб’єкт державної системи фонду в межах своїх повноважень координуватиме і контролюватиме роботу з його наповнення в області. Організаційні заходи здійснюють Державний архів Полтавської області, структурні підрозділи ОДА. Вони залучені до формування загального переліку підприємств, установ і організацій, документація яких підлягає внесенню до регіонального страхового фонду документації. Відповідно до укладеного переліку буде розроблена програма зі створення страхового фонду документації Полтавської області на 2021-2025 роки. Нині діє профільне розпорядження голови облдержадміністрації», – додав Євген Греков.

Директор Державного архіву Полтавської області Валентина Гудим зазначила, що відповідна робота дуже важлива, бо забезпечить збереження документів. 

«Страховий фонд – це збереження оригіналів документів. Вони зберігаються не в Державному архіві Полтавської області, а в установах, підприємствах, організаціях за галузевим принципом. Наше завдання – сформувати якісний перелік об’єктів, – сказала Валентина Гудим. – Потрібно виконати розпорядження голови ОДА. Для початку визначитися з відповідальними людьми, з якими архів працюватиме. Не ставте цю роботу, як другорядну. Вона важлива, адже прикрі ситуації трапляються, потім виникають проблеми з документацією. Наприклад, відколи під окупацію потрапили донецький і луганський архіви, громадяни України не мають доступу до оригіналів документів цих двох установ. Проте можуть скористатися інформацією саме зі страхового фонду, який був зроблений. Тож робота не другорядна. Її треба вивести на належний рівень». 

Євген Греков зазначив, що всі відповідальні виконавці, зазначені в розпорядженні, до 20 грудня мають завершити перший етап роботи і прозвітуватися про його виконання.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk