• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Поширенню коронавірусу сприяє безпечність багатьох людей

Про наслідки людської безвідповідальності, недотримання карантинних вимог та елементарні заходи особистої безпеки під час пандемії COVID-19 говоримо з в.о. директора КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР» Ніною Дурдикулиєвою.

- Ніно Іванівно, від чого залежить тяжкість перебігу кронавірусної інфекції?

- Тяжкість будь-якого інфекційного захворювання залежить від кількості вірусів (мікробів), що потрапили до організму людини. Соціальна дистанція, медична маска – наголошую, правильно одягнута маска, уникання великих черг, натовпів – запорука того, що інфікування або не станеться зовсім, або не призведе до тяжкого перебігу хвороби.

COVID-19 змушує нас змінювати звички, пристосовуватися до обставин карантинного режиму. В області для порятунку життя інфікованих коронавірусом постійно збільшується кількість ліжкомість, продовжується активне розведення до них кисню.

- Наскільки, на Вашу думку, виправданий карантин вихідного дня?

- Противникам такого запобіжного заходу хочу сказати, що медики роблять усе від них залежне, але їм потрібна допомога. Не лише апаратами ШВЛ, ліками чи засобами захисту, а й свідомою поведінкою населення, сповільненням темпів поширення інфекції. Адже ресурси, у тім числі й медичних кадрів – не безмежні.

До підвищення захворюваності призводить надто безпечна поведінка багатьох людей. Досі у громадському транспорті зустрічаються пасажири із відкритим обличчям. Виникає запитання: вони не дивляться телевізор, не чують новин, вважають себе безсмертними? Чи хочуть замість медичних масок одягнути кисневі? Карантин вихідного дня – вимушений запобіжний захід для зменшення контактів і, відповідно, ризиків зараження. Вважаю його виправданим. Замість штовхатися в натовпі на ринку чи у розважальному центрі, можна родиною вибратися на природу, на свіже повітря.

- Які основні рекомендації для профілактики зараження коронавірусом?

- Вони прості, усім відомі і при цьому дієві. Це дотримання особистої гігієни: часте й скрупульозне миття рук із милом, дотримання етикету кашлю, використання антисептиків для обробки рук, робочих поверхонь, мобільного телефону тощо. Це носіння медичних масок і дотримання дистанції в чергах.

Перебування у людних місцях та поїздки у автобусах, тролейбусах варто звести до мінімуму. Особливо літнім людям, тим, хто має хронічні захворювання.

Провітрювання, вологе прибирання з дезінфекцією в житлових, громадських приміщеннях, у транспорті треба проводити якомога частіше.

Любителям подорожей також свої звички доводиться переглядати, щоб без нагальної потреби не виїжджати не лише за кордон, а й до інших регіонів України. Намагайтеся уникати негативних емоцій, потоку агресивних новин, зберігайте позитивне мислення і гарний настрій. Більше гуляйте. Правильне харчування, міцний сон – запорука здоров’я.

Дуже сподіваюся, що карантин вихідного дня змусить задуматися тих громадян, які своєю безвідповідальністю загрожують не лише власному здоров’ю, а й наражають на ризик оточуючих.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk