• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Ефективно протидіяти домашньому насильству та зупинити «біг поколінь по колу» – наше першочергове завдання, – Марина Лазебна

26 листопада 2020 року Міністр соціальної політики Марина Лазебна провела пресбрифінг «Протидія та запобігання домашньому насильству в Україні: реалії та виклики сьогодення» у межах Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства».

У заході, що відбувся в інформаційному агентстві Укрінформ, також взяли участь Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко, представники Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, Ради Європи, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Фонду ООН у галузі Народонаселення в Україні та Голова Правління ГС «А21 Україна» Юлія Саченко.

У своєму виступі Марина Лазебна зазначила, що насильство – це одне з найбільш систематичних і широко розповсюджених порушень прав людини, що у боротьбі за життя, безпеку людини, у тому числі – в родинному колі, першочергове завдання влади – ефективно протидіяти цьому явищу, зупинити так званий «біг поколінь по колу».

«У кожній другій родині, яка перебуває у складних життєвих обставинах, є прояви насильства. Через пандемію ситуація погіршилася. Ми побачили зростання рівня домашнього насильства. Тільки за цей рік ми бачимо сплеск звернень із приводу насильства на 66%. Тому домашнє насильство – це не просто біда і криза окремої сім’ї, це ризики у побудові соціального миру і добробуту в суспільстві», – поінформувала Міністр.

Марина Лазебна розповіла про важливість удосконалення національного механізму взаємодії для запобігання та протидії домашньому насильству: «І найголовніше – ми спільно піднімаємо рівень правової та інформаційної обізнаності, що домашнє насильство – це злочин, і про це не потрібно мовчати. Ми проводимо широку інформаційну кампанію, щоб найперше толерувати суспільство до цієї проблеми. І тут нам спочатку потрібно змінитися самим, змінювати стереотипи в суспільстві».

Міністр підкреслила, що байдужість суспільства до проблеми домашнього насильства виявляється ще гіршою за саме насильство.

«В умовах пандемії ми забезпечили безперебійну роботу спеціалізованих служб підтримки, зокрема мобільних бригад соціально – психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та притулків для постраждалих від домашнього насильства», – сказала Марина Лазебна.

За словами очільниці відомства, серед першочергових завдань п’ятирічної комплексної Державної програми запобігання та протидії домашньому насильству, над якою завершує роботу Мінсоцполітики, є формування у суспільстві нульової толерантності до насильства, захист та якісні спеціалізовані послуги для постраждалих осіб, притягнення до відповідальності кривдників, забезпечення сталості місцевих механізмів запобігання та протидії домашньому насильству.

 

Довідково

Протягом 2020 року спостерігається зростання звернень із приводу насильства на 66%, з них:

86 % – жінки,

12 % – чоловіки,

2 % – діти.

Обліковано 197 звернень щодо вчинення домашнього насильства стосовно осіб з інвалідністю.

23 тисячі осіб охоплено соціальними послугами з приводу домашнього насильства в центрах соціальних служб. 6977 сімей отримали психологічні послуги. 3203 сімей отримали юридичні послуги. 295 родин були скеровані до центрів соціально-психологічної допомоги, в яких близько 1,5 тисячі постраждалих осіб отримали тимчасове місце безпечного перебування.

Надання соціальних послуг особам внаслідок учинення стосовно них домашнього насильства та насильства за ознакою статі, забезпечують:

396 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі;

29 притулки або відділення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;

2 центри медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб;

10 центрів денного перебування постраждалих осіб.

Працює 63 обласних, міських, районних «гарячих ліній».

Міністерство соціальної політики України

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk