• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

«Щороку в області виявляють від 200 до 400 нових випадків вірусних гепатитів»

Із нагоди Європейського тижня тестування про доступність лікування вірусних гепатитів у Полтавській області розповідає директор КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня» Наталія Свириденко.

- Наталіє Петрівно, які ознаки захворювання на вірусний гепатит В та С?

- Клінічними проявами гострого гепатиту є пожовтіння склер та шкіри, потемніння сечі, підвищення температури, тяжкість у правому підребер’ї, відсутність апетиту. Якщо ж гострий вірусний гепатит перейшов у хронічну форму, симптомів може не бути взагалі. Залишаться хіба що відчуття втоми, слабкості та важкості у правому підребер’ї.

Тому вкрай важливо діагностувати вірусний гепатит якомога раніше. Невчасне його виявлення може нанести здоров’ю непоправної шкоди та призвести до тяжких наслідків чи навіть смертельних ускладнень.

Тестування на ВІЛ та вірусні гепатити В та С входить до гарантованого переліку послуг на первинній ланці. Тобто пройти швидке обстеження на вірусний гепатит В та С можна у свого сімейного лікаря.

- Поясніть маршрут пацієнта, у якого виявили вірусний гепатит.

- Якщо людина відчуває порушення у роботі печінки, потрібно звернутися до сімейного лікаря, пройти тестування. Далі лікар призначить подальше обстеження з консультацією вузьких фахівців. Це й ультразвукове дослідження, і спеціальні аналізи.

- Наскільки доступне мешканцям області лікування гепатитів?

- Донедавна лікування хронічних вірусних гепатитів В та С у нашому суспільстві було значною проблемою. Але зараз противірусні препарати для лікування вірусних гепатитів В і С закуплені за державною програмою у достатній кількості. Забезпечена ними й наша область. Можу запевнити, що лікування мешканцям Полтавщини доступне. Але є інша проблема: багато людей живуть, не підозрюючи про те, що вони – інфіковані. І вірус безсимптомно, непомітно розвивається в організмі багато років поспіль. Тож Європейський тиждень тестування, що проводиться в цьому році з 20 по 27 листопада, має на меті виявити якомога більше таких пацієнтів. Тим паче, що є можливість їм допомогти. Безкоштовно!

- Скільки мешканців області живуть із вірусним гепатитом?

- У нашому регіоні зареєстровано більше 4 тисяч випадків хронічних гепатитів В та С. Більшість із них – це хронічний гепатит С. І щороку виявляється від 200 до 400 нових випадків.

Такі пацієнти підлягають диспансерному обліку та подальшому лікуванню. Вони проходять протокольне обстеження.

Вірусний гепатит В, як і ВІЛ, лікується пожиттєво. Лікування дозволить зупинити згубний вплив вірусу, покращити самопочуття, жити повноцінно.

Вірусний гепатит С – виліковний. Його можна позбутися за 3 або 6 місяців, приймаючи пігулки щоденно. Згідно з генотипом людини індивідуально для кожного пацієнта обираються тактика лікування та необхідні препарати. Лікування якісне й ефективне. І головне – безкоштовне для людини. Тобто щоб позбутися цієї хвороби, потрібно позбутися страху і зробити тест на вірусні гепатити.

Не зволікайте, знайдіть 15 хвилин, щоб перевіритися на ВІЛ та вірусні гепатити. Не дамо вірусам шанс!

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk