• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

«Перевірся на ВІЛ та гепатит. Не зволікай!»

Мета осіннього Європейського тижня тестування – попри пандемію коронавірусу збільшити кількість усвідомлених тестувань на ВІЛ та вірусні гепатити В і С. Із цього приводу наше інтерв’ю з в.о. директора КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я» Ніною Дурдикулиєвою.

Ніно Іванівно, якою є кінцева мета усіх заходів, передбачених Європейським тижнем тестування на вірусні гепатити та ВІЛ?

Проведення Європейського тижня тестування на ВІЛ запроваджено в Україні з 2013 року. А з 2015 року у рамках цього тижня проводиться тестування не лише на ВІЛ, а й на маркери гепатиту В і С.

Протягом тижня, з 20 по 27 листопада ми, по-перше, плануємо переконати якомога більше людей у тім, що хворіти на ВІЛ та гепатити можуть не лише певні категорії населення  – у зоні ризику перебуває кожен із нас. І за певних обставин захворіти може кожен. Також хочемо донести якомога більшій кількості населення: гепатит – виліковний! Чим раніше його діагностувати, тим ефективнішим і результативнішим буде лікування. Натомість знають про свій позитивний статус лише 20 відсотків інфікованих тепатитом С і лише 9 відсотків інфікованих гепатитом В українців.

Ще одна мета – розповісти людям, що Україна закупила достатню кількість ліків проти гепатиту С. Серед мешканців області досі побутує міф, що ліки дуже дорогі (як для дорослих, так і для дітей), що лікування гепатиту – недоступне. Насправді гепатит С можна вилікувати вже за 3-6 місяців! Лікування якісне, ефективне. І найголовніше – безкоштовне! Цьогоріч в Україні є майже 30 тисяч курсів для лікування гепатиту С. А люди цього не знають. І свого статусу також багато з них не знають.

Тож кінцева мета Європейського тижня тестування – попри пандемію коронавірусу максимально  збільшити кількість тих, хто отримує лікування проти гепатиту С за державною програмою.

- Де можна пройти експрес-тестування на вірусні гепатити та ВІЛ?

У співпраці з БО «Світло надії» протягом Європейського тижня тестування наш Центр буде сприяти обстеженню швидкими якомога більшої кількості населення – щоб визначити якнайбільше людей, які досі не підозрюють про свій позитивний статус. Під час тестування буде дотримано конфіденційність. Соціальні працівники наших партнерів , БО «Світло надії», здійснюватимуть із дотриманням карантинних вимог як дотестове, так і післятестове консультування. Будемо поширювати інформаційні матеріали, друковану продукцію про фактори ризику виникнення цих захворювань та шляхи запобігання.

На жаль, через карантинні обмеження масові акції з експрес-тестування на вірусні гепатити та ВІЛ-інфекцію, як ми робили це раніше, неможливі. Проте швидкі тести на вірусні гепатити та ВІЛ наразі доступні для кожного мешканця області. Пройти таке обстеження можна у свого сімейного лікаря, в кабінетах «Довіра» центральних районних лікарень, у центрі СНІДу та в багатьох інших лікувально-профілактичних закладах області.

Мільйони людей у світі живуть із ВІЛ повноцінним та здоровим життям. Вчені вже довели, що тривалість життя людей із ВІЛ не відрізняється від тривалості життя людей без ВІЛ. Але це можливо лише за двох умов – знати, що в тебе ВІЛ та систематично приймати лікування.

На які цільові аудиторії спрямована інформаційна кампанія цьогорічного Європейського тижня тестування?

Згідно з прийнятою в Україні «Державною  стратегією протидії ВіЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року» заплановано попередити 90% нових випадків вірусного гепатиту, виявити 90% від загальної кількості інфікованих та 90 відсоткам з них забезпечити ефективне лікування. 

Тому звертаємося  і до молоді, яка часто змінює сексуальних партнерів і не користується запобіжними засобами, відвідує салони краси із сумнівною якістю обслуговування; і до дорослих людей із «бурхливою» юністю; до тих, хто переніс переливання крові, особливо у 90-х роках; до працівників комерційного сексу, тих, хто вживає ін’єкційні наркотики; до чоловіків, мають секс із чоловіками; до усіх свідомих людей, котрі не входять до жодних цільових груп населення. Захворіти на ВІЛ та вірусний гепатит може кожен. Виділити 15 хвилин свого часу і пройти тестування також може кожен.

«Не дай вірусам шанс»! «Перевірся на ВІЛ та гепатит С», «Гепатит С – виліковний. Ліки – є!» – такі меседжі цьогорічного Європейського тижня тестування.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk