• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У полтавському виші вчать технікам вишивки «білим по білому»

 

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка не лише популяризують та зберігають традиції полтавської вишивки, а й навчають її технікам студентів та всіх охочих.

«Минулого року в університеті започаткували ініціативу популяризації полтавської вишивки серед загалу. Розробили спеціальні сертифікатні навчальні програми. Вивчити основи вишивки можуть не лише студенти нашого вишу, а й кожен охочий. Курс вишивкарства – 10 занять. На них учні опановують кілька видів технік», – розповіла викладач кафедри основ виробництва та дизайну ПНПУ імені В.Г. Короленка Тетяна Борисова.

У закладі на науковому рівні вивчають елемент нематеріальної культурної спадщини «Технологія виконання вишивки «білим по білому». На факультеті технологій та дизайну більше 35 років вивчають народні промисли України. На третьому курсі студенти опановують вишивку.

«Кількість ремесел величезна, але для нашого регіону характерна вишивка. На початку ХІХ століття на Полтавщині була 21 фабрика художніх виробів. На них жінки вготовляли і рушники, і сорочки, і серветки. Чому шили саме «білим по білому»? Не було на той час фарбованих ниток. Було лише одне однотонне полотно», – сказала декан факультету технологій та дизайну, професор ПНПУ імені В.Г. Короленка  Валентина Титаренко.  

Студентка 6 курсу факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г. Короленка Оксана Рись  захоплюється вишивкою з дитинства. Говорить, що й далі передаватиме свої знання учням.

«Вишивка мене заспокоює. До вступу в університет я трохи вміла вишивати. Але тут мої навички розширилися. Я докладніше познайомилася з вишивкою «білим по білому» або, як ще її називають, вишивка «біллю». Опанувала технологію виготовлення полтавського рушника та сорочки «білим по білому». Ця вишивка унікальна. Треба правильно покласти стібки, використати кілька технік. Робити одну сорочку можна іноді й рік. Все залежить від часу, який витрачається на роботу», – сказала  Оксана Рись.

Нині триває робота до включення вишивки «білим по білому» до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Для популяризації елементу та підвищення обізнаності громадськості області про нього проведено низку зустрічей представників ЗМІ з майстрами.

«Ми є прихильниками решетилян. Вже стало традицією в університеті прищеплювати студентам любов до народного мистецтва, зокрема й вишивки. Ми не просто про це говоримо, ми навчаємо цьому студентів. Напрацювали власний досвід, маємо свій стиль. І ми окремішна царина в цій галузі», – сказав ректор ПНПУ імені В.Г. Короленка Микола Степаненко.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk