• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Полтавщина – одна з областей, де створено найбільше патронатних сімей

Про це на Всеукраїнській селекторній нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з питань формування та реалізації державної політики у сфері прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання повідомила Міністр соціальної політики України Марна Лазебна.

«У 2020 році державою передбачено 44,7 млн грн для створення 300 сімей патронатних вихователів. Нині вже є 160 таких сімей. Держава надала умови, тож у кожній області з’явилися патронатні сім’ї, щоб діти перебували в сім’ї поки їй не знайдуть повноцінну родину. Найбільше патронатних сімей створено в Кіровоградській, Харківській, Черкаській, Київській, Чернігівській та Полтавській областях», – сказала Марина Лазебна.

Як зазначила заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, нині в Полтавській області в 10 сім’ях патронатних вихователів виховується 12 дітей.

«Загалом у таких сім’ях надали соціально-педагогічну підтримку, забезпечили медичною, психологічною й соціальною реабілітацію 37 дітей. Цього року в регіоні створили 6 нових патронатних сімей. На базі Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели модульні навчання для кандидатів в патронатні вихователі із 13 сімей», – зазначила Катерина Рижеченко.

За інформацією Міністра соціальної політики нині на обліку перебуває 7000 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 63 000 дітей охоплені сімейними формами виховання (91,3%). На Полтавщині цей показник 94,89%.

Довідково: загалом в області проживає 231 275 дітей. На обліку служб у справах дітей перебуває 2071 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. У 41 дитячому будинку сімейного типу та 122 прийомних сім’ях виховується  483 таких дітей. У сім’ях опікунів, піклувальників –  1481 дитина.

На селекторній нараді Прем’єр-міністр наголосив, що захист прав дітей – одне з головних завдань громад у процесі децентралізації.

В умовах реформи кардинально змінюються повноваження і функції спеціалістів як органів виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування.

«Формування районів призведе до процесу ліквідації РДА в їхньому нинішньому вигляді. У громадах також ще не сформовані відповідні соціальні служби. І в процесі формування виконкомів дуже важливим пріоритетом стає утворення служб захисту прав дітей на рівні громад і на рівні районів», — зазначив Денис Шмигаль.

Марина Лазебна підкреслила, що для того, аби не зупиняти соціальну політику під час формування нових райдержадміністрацій необхідно запровадити перехідний період, поки не буде створена Національна соціальна сервісна служба, яка забере на себе повноваження в соціальній сфері.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk