• +380 (0532) 56-17-18
 • info@adm-pl.gov.ua
 • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Людмила Корнієнко: «Виплата компенсації на житло пільговим категоріям громадян – пріоритетний напрямок роботи органів соціального захисту»

З 2015 року органами соціального захисту Полтавщини забезпечується реалізація державних програм, в рамках яких проводиться виплата грошової компенсації для придбання житла ветеранам війни. Пільгове право на забезпечення житлом ветеранів війни гарантовано Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

За підрахунками, з 2015 по 2020 роки області на реалізацію державних програм виділено 114,8 млн. грн. За рахунок гарантованої державою компенсації вдалось поліпшити житлові умови 156 родинам області. Зокрема, за рахунок виплаченої компенсації житло придбали 44 родини загиблих учасників антитерористичної операції, операції об'єднаних сил на сході країни, 89 сімей учасників АТО/ООС, які внаслідок бойових дій отримали інвалідність I чи II групи, 19 сімей учасників бойових дій на території інших держав з числа осіб з інвалідністю I-II групи, 4 сім'ї внутрішньо переміщених осіб з числа учасників АТО/ООС.

Про це повідомила Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко

Згідно закону право на грошову компенсацію для придбання житла мають  ветерани війни, які потребують поліпшення житлових умов і перебувають на квартирному обліку за місцем фактичного проживання, а саме:

 • учасники АТО/ООС, з числа осіб з інвалідністю внаслідок війни I-II групи;
 • члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС;
 • учасники бойових дій на території інших держав з числа осіб з інвалідністю внаслідок війни I-II групи;
 • внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Алгоритм отримання компенсації передбачає подання пільговиком заяви до органів соціального захисту населення за місцем проживання, з пакетом відповідних  документів. Уповноваженими комісіями, які створені при райдержадміністраціях та міськвиконкомах, визначається право, згідно поданих заявниками документів,  на отримання компенсації придбання житла. Після отримання вищезазначеного права пільговику на спеціально відкритий рахунок в установі уповноваженого банку надходять кошти.

Важливо, що сім'я протягом року від дати надходження коштів на спецрахунок може самостійно обирати житло в будь-якому населеному пункті України. Такий новий підхід зводить нанівець корупційні ризики в питанні придбання житла.

Зауважимо, що кошти на рахунку не можуть бути використані за іншою метою, крім придбання житла. Обране житло придбавається  у власність члена сім'ї, на якого призначено грошову компенсацію згідно закону, відповідно до укладеного договору купівлі-продажу житла, шляхом безготівкового перерахування коштів продавцю.

З метою збільшення у поточному році обсягу фінансування на вищевказані цілі Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації направлено до Міністерства у справах ветеранів України, яке є головним виконавцем бюджетних програм,  звернення щодо збільшення Полтавській області фінансування для виплати грошової компенсації на придбання житла ветеранам війни вищевказаних категорій.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

 • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
 • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
 • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
 • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
 • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
 • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
 • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk