• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині завершують розробляти Програму для підтримки фермерів

За дорученням голови облдержадміністрації Олега Синєгубова Департамент агропромислового розвитку ОДА працює над розробкою Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року, що фінансується з обласного бюджету.

«На обласному рівні передбачена підтримка для фермерів. Вони нею користуються. Варто переглянути відповідні напрямки та розставити правильні акценти. Програма має бути дієвою. Такою, щоб нею могли скористатися представники малого і середнього фермерства», – сказав Олег Синєгубов.

Як розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов, нині вже практично завершили розробку Програми. Над нею працювала робоча група, до складу якої ввійшли представники фермерських асоціацій, фермери області,  науковці Полтавської державної аграрної академії, Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН та фахівці Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА.

«Левова частка коштів, передбачених Програмою, пропонується на кредитування фермерських господарств. Якщо у попередній робили акцент на садівництві, овочівництві та тваринництві, то нині варто змінити акценти у зв’язку з тим, щоб підтримати саме ті фермерські господарства, які нині «на грані виживання», – сказав Сергій Фролов.

Директор Департаменту додав, що й надалі працюватимуть над тим, щоб малим фермерським господарствам продовжили терміни розрахунків уже під урожай наступного року.

Найближчим часом програму виставлять на громадські обговорення.

До кінця року її мають представити депутатам та затвердити на сесії обласної ради.

Також Департамент розпочинає роботу зі страховими компаніями та виробниками для того, щоб якомога більше розширити посівні площі, які будуть застраховані від кліматичних ризиків. До роботи залучать і Департамент економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА.  

«Наступного року держава планує запровадити часткову компенсацію вартості страхових внесків. Певною підтримкою для аграріїв, які постраждали внаслідок природних катаклізмів, повинні стати й зміни до Податкового кодексу стосовно збереження податкового кредиту в разі списання посівних площ. Нині аграріям невигідно списувати цю площу, бо виникає зменшення податкового кредиту. Якщо зміни приймуть, то Департамент спільно з податковою службою нададуть фермерам всі необхідні роз’яснення», – сказав Сергій Фролов.  

Нагадаємо, відновлено роботу координаційної ради при голові облдержадміністрації з питань розвитку фермерства на Полтавщині. 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk