• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

На Полтавщині в будинках-інтернатах проживає понад 2 тисячі підопічних

Впродовж багатьох років в області забезпечується стала робота 14 будинків-інтернатів (пансіонату) два з яких – дитячі, чотири – для постійного проживання одиноких осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, вісім – психоневрологічних.

  На сьогодні в цих закладах проживає понад 2 тис. осіб. Для підопічних створено належні умови проживання та реабілітації – за кошти обласного бюджету відремонтовано житлові кімнати, облаштовано місця для прогулянок та відпочинку, придбано обладнання для надання реабілітаційних послуг, умови проживання в установах наближено до домашніх.

   Громадяни, які влаштовуються до інтернатних установ мають, переважно, хронічні захворювання, інвалідність. Підтримання їх стану здоров'я, полегшення перебігу хронічних хвороб – пріоритет в роботі таких закладів.

  Середній вік підопічних будинків-інтернатів загального типу – 85 років, що є свідченням належної організації надання соціальної послуги з догляду в цих установах.

  З 2007 року у будинках-інтернатах створено та діють відділення медико-соціальної реабілітації, які сприяють підтримці здоров'я підопічних, відновлення їх оптимального фізичного, інтелектуального, психічного і соціального рівня життєдіяльності із застосуванням індивідуального та диференційованого підходу. Це і відновна терапія, магнітотерапія, різні види лікувальної фізкультури, фіто та аромотерапія, заняття з арт-терапії, різні види масажу. На сьогодні користується попитом сучасне реабілітаційне обладнання: апарат для розробки руху суглобів, вертикалізатори, УВЧ-терапія, СВЧ-терапія, діодинамічні токи, вібромасажер стоп.

  Значно полегшують проведення гігієнічних процедур ліжково хворим підопічним спеціальні пересувні ванни, підйомники стаціонарні, кошики для переносу, каталки для транспортування ліжково хворих для прогулянок на свіжому повітрі. Із застосуванням цього обладнання значно покращилось обслуговування та зменшилось навантаження на персонал.

   Пріоритетним і на далі залишається питання термомодернізації будівель, спальних корпусів будинків-інтернатів, що дає можливість економити бюджетні кошти та мати комфортні умови для підопічних.

  Законом України «Про соціальні послуги» від 17 січня 2019 року №2671-VIII визначено, що надання соціальних послуг в будинках-інтернатах може бути як безкоштовним, так і на платній основі. На безоплатній основі до будинку-інтернату мають право на влаштування діти з інвалідністю, особи з інвалідністю I групи, особи, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів (3424 грн.). Диференційований підхід до оплати послуг застосовується до осіб, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми (3424 грн. – 6848грн.). На платній основі до інтернатної установи мають право влаштуватись особи, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми (6848 грн.). У вартість послуги включено чотириразове харчування підопічного, цілодобову медичну допомогу, надання соціальних та реабілітаційних послуг. Щоб влаштуватися до інтернатного закладу, слід звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання, подати відповідні документи, пройти медичний огляд.

  В умовах проведення децентралізації влади та модернізації системи місцевого самоврядування важливо зберегти напрацьований досвід, зокрема, функціонування відділень стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіальних центрів, яких в області діє 8, де проживає 149 громадян похилого віку.

  Згідно Концепції реалізації державної політики соціального захисту населення та захисту прав дітей, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 року № 1057-р, як пріоритет, ми розглядаємо питання відкриття міні «будинків захищеної старості» на рівні ОТГ. Вже три з них працюють в Семенівському, Шишацькому, Кременчуцькому районах. Заплановано відкриття ще 15 таких закладів. Вважаємо, що така ініціатива є гуманним відношенням до людей, які все життя пропрацювали в громаді, а коли залишились не здатними жити без сторонньої допомоги, потребують догляду та шанобливого відношення.

Департамент соціального захисту населення

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk