Image

Для осіб із порушенням зору

Попри коронакризу низка державних програм та ініціатив Президента успішно реалізуються та показують результати – Юлія Ковалів

Попри негативний вплив пандемії COVID-19 на економіку, в Україні й надалі успішно діють програми «Доступні кредити 5-7-9%» та доступного іпотечного кредитування під 10%, що реалізуються з ініціативи Президента Володимира Зеленського. На цьому наголосила заступник керівника Офісу Глави держави Юлія Ковалів під час брифінгу, що відбувся в середу.

Так, на період пандемії програму «Доступні кредити 5-7-9%», яка спрямована на забезпечення підтримки малого та середнього бізнесу, розширили. Запровадили можливість рефінансування кредитів для підприємств, що отримали позики ще до старту програми.

«Це дасть змогу таким підприємствам зберегти робочі місця, пережити кризу, спричинену COVID-19, та розвиватися. Ця програма показує хороші результати, і на початок цього тижня участь у ній беруть 30 банків – як комерційних, так і державних. Видано кредитів на загальну суму 6,782 мільярда гривень», – заявила Юлія Ковалів.

Крім того, минулого тижня парламент розширив програму – ухвалив зміни до держбюджету та запровадив інструмент державних гарантій на портфельній основі. Незабаром відповідний закон підпише Президент України.

«Це дасть можливість надання портфельних гарантій цього року в обсязі до 5 мільярдів гривень. Такі кредитні програми для малого та середнього бізнесу дозволять державі виступити гарантом до 80% вартості кредиту та зменшити обсяг необхідної застави для отримання кредитів», – зауважила заступник керівника Офісу Президента.

За її словами, на початку жовтня, після набуття чинності цим законом та ухвалення відповідних рішень уряду, підприємці зможуть скористатись не лише зниженими відсотковими ставками, а й швидше та простіше отримати доступ до кредитування.

Окремо Юлія Ковалів зазначила, що станом на сьогодні у програмі доступного іпотечного кредитування для населення під 10% беруть участь п’ять банків. Серед них – і державні, і комерційні. Лише за перші два місяці існування програми видано кредитів на понад 350 млн грн. А перші 400 сімей вже змогли скористатися цією іпотекою.

«Ми бачимо зростання динаміки як заявок, так і роботи банків із такими клієнтами. На сьогодні банки вже погодили понад 1300 заявок на доступну іпотеку», – повідомила вона.

Заступник керівника Офісу Президента додала, що для ширшого запровадження доступної іпотеки парламент ухвалив закон щодо можливості надати банкам довгостроковий фінансовий ресурс. Це дозволить і надалі знижувати ставки за іпотечними кредитами.

Юлія Ковалів також позитивно оцінила збереження Національним банком України облікової ставки на рівні 6%. За її словами, це є однією з ознак здорової, стабільної фінансової та банківської системи.

«Крім того, станом на 1 вересня золотовалютні резерви НБУ становлять 29 мільярдів гривень. Резерви НБУ не просто зберігаються на рівні, а й зростають попри всі складнощі цього року», – підсумувала вона.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk