• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

З нагоди 92-ї річниці загибелі Симона Петлюри в ОДА відкрили тематичну виставку "Він - з когорти вождів"

У холі Полтавської ОДА відкрилася документальна вистака «Він — з когорти вождів», присвячена 92-й річниці трагічної загибелі головного отамана УНР від рук більшовицього агента у Парижі. Виставку підготував Державний архів Полтавської області.

На відкриття завітав заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь. «Ми щороку проводимо таку виставку. Це дуже знакова постать для Полтави. Свого часу, виступаючи перед військом, він закликав до єднання. І сьогодні ми повинні слідувати цьому заклику», - зазначив Микола Білокінь.

Як зазначила директор Державного архіву Полтавської області Валентина Гудим багато документів, що стосуються Петлюри і його періоду були вилучені з фондів, знищені або приховані у спецсхронах Москви. «Проте наш обовʼязок — подати полтавській громаді якнайбільше інформації про видатного земляка. За більше, ніж 70 років радянська влада провела колосальну ідеологічну атаку на цю людину, навішувала ярлики. Боротьба за незалежну Україну, європейський вектор, який Петлюра визначив для України в подальшому, дуже дратували Кремль».

Автор виставки, іторик і архівіст Тарас Пустовіт так пояснив назву виставки: «Петлюра саме з тих династій, де закладалися провідники нашої держави. Протягом багатьох років ми нічого не знали про нього. А він жив неподалік — на перехресті сучасних вулиць Зигіна і Петлюри було кілька споруд, що належали їхній багатодітній родині, там містилася стайня, бо вони заробляли на життя візницьким промислом. Звідки ж виник цей феномен, у зросійщеній Полтаві, де століттями діяла пропаганда про славу російського оружия? Це і релігійне, і козацьке виховання, і політичні події на зламі 19-20 століть, і Боже провидіння, що саме тут мав народитися провідник Української революції».

Архівісти представили документи про полтавський період життя С. Петлюри: фото будинку родини Петлюр, джерела про навчання у Полтавських духовному училищі та семінарії, фото людей, що спричинилися до формування національного світогляду, зокрема Івана Різенка, учителя співів усемінарії. Радянська ситема фальшувала і дискредитувала біографію Петлюри. Зокрема, всіляко поширюваний міф, що Пелюру виключили із семінарії, бо він був двієчником.

«Ми вмістили список учнів семінарії, – розповідає Тарас Пустовіт, – Вони були поділені на т. зв. розряди. І Петлюра йде по першому розряду, тобто він був одним із кращих в закладі. Вже тоді дописував до літературного «Наукового вісника», друкував наукові статті, активно читав закордонну літературу — тобто мав потяг до науки, музики, був дуже обдарований, але через українські погляди освіту не закінчив».

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk