• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Полтавська область продовжує співпрацю з канадцями у напрямку розробки стратегічних документів

У Полтавській облдержадміністрації відбулася зустріч із делегацією українсько-канадського проєкту «Партнерство для розвитку міст» на чолі з головним радником із питань врядування Лорою Хагг. Перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін подякував команді ПРОМІС за співпрацю та сприяння розвитку Полтавщини, підтримку у впровадженні ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку регіону. А також звернувся з проханням надати експертну допомогу і консультацію у розробці стратегічних програм.

«Нині розробляємо Стратегію розвитку малого та середнього підприємництва Полтавської області до 2027 року, програми підтримки бізнесу на 2021-2023 роки та Стратегію розвитку туризму і курортів регіону, – повідомив Дмитро Лунін. – Пандемія коронавірусу внесла свої корективи у розвиток багатьох сфер. Виникла потреба у розвитку локального туризму, це великі можливості залишити гроші в країні, а не везти їх за кордон. А медична реформа, яка нині триває в країні, виявила дуже важливу проблему – відсутність реабілітації. В Україні пацієнти після операції проходять реабілітацію вдома, наймаючи необхідних спеціалістів та купуючи необхідні засоби. В Полтавській області є гарна база для реабілітаційних послуг у Миргороді. Наш регіон має: вигідне географічне положення – розташований між трьома великими областями, гарну екологію, щоб тут проходили реабілітацію зрізних куточків країни та, навіть, світу».

Тому саме в цю сферу можна залучати інвестиції, як для будівництва об’єктів медицини, так і реабілітаційних. Крім того, перший заступник голови ОДА повідомив канадським партнерам, що у зв’язку з реформою децентралізації, зникла потреба у великих лікарнях чи інтернатах. Згодом вони будуть закриватися, і щоб приміщення не пустували їх можна використати і переобладнати під важливі сьогодні установи.

Крім промисловості в Кременчуцькому районі та сільського господарства по області, на думку Дмитра Луніна, на Полтавщині більше немає великих сфер для розвитку. Тому керівництво області має амбітну ціль – стати центром реабілітації в Україні.

«Гроші донорів на навчання молоді новим професіям, ми вже залучаємо. Серед них і актуальний на сьогодні фах – реабілітолог», – додав Дмитро Лунін. – Також багато грошей залучаємо на будівництво доріг, та в майбутньому відкриємо аеропорт. Щоб туристу чи пацієнту було зручно до Полтавщини доїхати».

Головний експерт з питань міжвідомчої співпраці і економічного розвитку проекту «Партнерство для розвитку міст» Олександр Інгатенко повідомив, що команда ПРОМІС зможе залучити фахівців із туризму до розробки стратегії розвитку Полтавщини, провести тренінги, навчання тощо. Крім того залучать фахівців із Канади дистанційно.

«Я працювала в Йорданії з питаннями розвитку туризму, – повідомила Лора Хагг. – Коли ви говорите про курорти, то треба звернути увагу на деякі аспекти цього бізнесу. Туристи чи відпочиваючі зацікавлені в певних послугах, зручностях, нових заходах, у емоціях. Щоб вони це все отримали, мають затриматися на курорті довше. Також дуже важливо врахувати досвід закордонних туристичних фірм, як вони поводять себе в період кризи: які установи витривалі і виживуть, які, на жаль, ні. Важливо це все проаналізувати, бо і вимоги, і туристи на таких курортах змінилися. І коли мова йде про туризм, більш доречно підтримувати малий та середній бізнес, а не будувати грандіозний готель чи проєкт».

У департаменті економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ПОДА повідомили, що й саму стратегію і всі необхідні матеріли зібрані. Від канадської сторони необхідні лише критична оцінка напрацьованого та сторонній погляд на розробки.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk