• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Виставка «Конституційний процес в Україні: мовою документів»

24 червня Державний архів Полтавської області презентував у приміщенні обласної державної адміністрації документальну виставку «Конституційний процес в Україні: мовою документів» до 24-ї річниці ухвалення Конституції України».

На виставці представлено 52 документи (з них 24 текстових) за період від початку ХVІІІ ст. до 2016 року.

Виставка складається із трьох розділів. У першому розділі представлено копії документів, які свідчать про розвиток політико-правової думки та українського конституціоналізму початку ХVІІІ ст. – першій чверті ХХ ст.: копії сторінок першої української конституції, гетьмана Пилипа Орлика (1710), проєкти Конституцій Української Держави, світлини масових заходів періоду Української революції 1917-1921 рр. та низку портретів краян – авторів конституційних праць ХІХ – першої чверті ХХ ст. (М. П. Драгоманова, П. І. Чижевського, В. М. Шемета – автора проєкту Лубенської Конституції 1905 року).

Документи другого розділу розповідають про розвиток конституціоналізму в радянський період, реальне життя та становище населення в СРСР під «сонцем Сталінської Конституції», у тому числі про масові репресії, Голодомор 1932-1933 рр., політику войовничого атеїзму та ідеологічну обробку населення. У цьому розділі представлено копії Конституцій УРСР 1919, 1929, 1937, 1978 рр., інформації вищого партійного керівництва республіки про так зване всенародне обговорення і схвалення населенням «Основного Закону УРСР» (1936 та 1978 рр.), витинки із місцевих періодичних видань довоєнного періоду.

До третього розділу увійшла добірка документів про розвиток конституційного процесу в перші роки незалежності України: Постанова Верховної Ради Української РСР «Про Концепцію нової Конституції України» (22 травня 1991 р.), Постанова Верховної Ради України «Про проект нової Конституції України» (1 липня 1992 р.), світлини ухвалення депутатами ВР України Декларації про державний суверенітет України, Конституції України (28 червня 1996 року), витинки з місцевих періодичних видань про розвиток конституційного процесу на Полтавщині у першій половині 1990-х.

Державний архів Полтавської області

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk