• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині 11 професійно-технічних закладів об’єднають у 5, а Кременчуцький навчальний центр № 69 ліквідують

На апаратній нараді в облдержадміністрації розглянули питання модернізації професійно-технічної освіти області. Директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко розповіла про план розвитку мережі цих закладів і Стратегію створення нового освітнього простору професійної освіти на 2017-2020 роки, яка схвалена регіональною радою стейкхолдерів.

Освітня мережа Полтавської області вже значно змінилася. Починаючи з 2017 року, 42 заклади професійної освіти оптимізовані в 36. Це дало економію 2 235 тисяч гривень на рік. Нині у системі ПТО області нараховується 11 ліцеїв, 5 вищих професійних училищ, 4 центри професійно-технічної освіти, 12 ПТУ, 4 навчальних центри при установах виконання покарань.

З обласного бюджету фінансуються 23, з державного – 4, із бюджету Полтави – 9.

За словами Олени Харченко, у межах реорганізації закладів у Кременчуці створено Регіональний центр професійно-технічної освіти № 1 шляхом об’єднання двох ліцеїв та ПТУ. У Горішніх Плавнях – Вище професійне гірничо-будівельне училище на базі гірничого училища та будівельного ліцею. А також у Зінькові з’явився Регіональний центр професійно-технічної освіти (шляхом об’єднання Професійно-технічного училища № 25 м. Зіньків та Зіньківського професійного аграрного ліцею). У 2019 році до Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців (м. Хорол) приєднано Професійно-технічне училище №53 с. Войниха Лубенського району.

«Станом на 1 січня 2020 року професійну освіту в області здобувають 9406 осіб. Протягом трьох років кількість учнів зменшилась на 2 тисячі, – розповіла Олена Харченко. – Це зумовлено низкою причин, серед яких демографічна ситуація, втрата привабливості та престижності деяких робітничих професій. Модернізація мережі профтехучилищ відбувається, орієнтуючись на потреби ринку праці та з максимальним задоволенням потреб викладачів, які бажають і надалі працювати в цій системі».

На 2020 рік теж заплановано реорганізацію ряду закладів професійної освіти. У Решетилівці утворять «Центр професійної освіти імені І.Г. Боровенського міста Решетилівка» шляхом об’єднання ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського» з Професійно-технічним училищем № 49 с. Красногорівка Великобагачанського району. У Гадячі створять ДНЗ «Гадяцьке вище професійне аграрне училище», об’єднавши «Гадяцьке вище професійне аграрне училище» з ПТУ № 27 м. Лохвиця та ПТУ № 32. У Карлівці з’явиться «Вище професійне училище» на базі ПТУ № 50 та Чутівського професійно-технічного училища № 55. Про реорганізацію вище перелічених закладів уже є накази МОН, тому процес розпочався.

Також у 2020 році планується утворення Лубенського лісотехнічного коледжу шляхом об’єднання професійного ліцею з лісотехнічним коледжем. Крім того, розглядається питання про приєднання учнівського та викладацького колективів Полтавського професійного ліцею сфери послуг до Полтавського центру професійно-технічної освіти. А ось Кременчуцький навчальний центр № 69 цього року ліквідують.

Перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін запитав, які планують ліцензувати спеціальності в закладах професійної освіти.

«Після оптимізації мережі в області з’явиться шість зовсім інших навчальних закладів – центрів практичної освіти, де вже будуть випускати молодших бакалаврів. Щодо спеціальностей орієнтуємося на ринок праці – є потреба в IT-спеціалістах, електрогазозварниках, слюсарях із ремонту автомобілів, які володіють комп’ютерними навиками, – повідомила Олена Харченко. – Директор кожного закладу отримав доручення ліцензувати нові спеціальності після проведення ради стейкхолдерів та із залученням роботодавців до розвитку професійної освіти».

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk