• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтавській облдержадміністрації представили радника з питань екології

На нараді в голови Полтавської облдержадміністрації обговорили стан протидії незаконним рубкам у лісах.

Начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко доповів, що порівняно з попередніми роками незаконної вирубки дерев у регіоні стало менше. Наприклад, у 2017 році в лісових масивах області було виявлено 137 випадків знищення дерев, а за 11 місяців 2019 року зафіксовано 53 факти, що завдали шкоди на суму 1 мільйон 438 тисяч гривень.

«8 справ направлено в правоохоронні органи, одна розглянута судами. Стягнуто за рішенням суду та добровільно відшкодовано 49,7 тисяч гривень. Накладено 7,4 тисяч гривень штрафів», – розповів Юрій Тараненко.

Більше третини обсягів незаконних рубок виявлено в лісах ДП «ПДЛП Полтаваоблагроліс». Тому в 2019 році Держлісагентство України припинило діяльність цього підприємства та приєднало його до ДП «Полтавське лісове господарство», щоб підвищити рівень ведення лісового господарства, посилити охорону лісових масивів, які раніше були у віданні агролісгоспу.

Із метою унеможливлення подібних ситуацій запроваджено Єдину державну систему електронного обліку деревини, доступ до якої відкрито Національній поліції та Службі безпеки України. Крім того, лісгоспи Полтавщини долучилися до реалізації проєкту електронного реєстру лісорубних квитків на заготівлю деревини «Ліс у смартфоні», який також вміщує онлайн-карту рубок.

Ситуацію з вирубкою дерев у лісосмугах, які до 2018 року фактично нікому не належали, має врегулювати закон. Адже ділянки, зайняті полезахисними лісовими смугами, віднесено до земель сільськогосподарського призначення. І тепер ними будуть опікуватися ОТГ та місцеві ради. За словами Юрія Тараненка, на Полтавщині деякі громади вже почали процес оформлення лісосмуг і створюють спеціальні комунальні підприємства, що будуть опікуватися охороною дерев навколо полів.

На нараді голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов запитав у Юрія Тараненка, коли востаннє проводилася інвентаризація земель обласного лісового фонду та скільки кримінальних проваджень є проти працівників лісових господарств.

«Інвентаризація лісового фонду триває постійно, – відповів Юрій Тараненко. – Цього року Миргородський міськрайонний суд виніс вирок – 3 роки позбавлення волі – керівнику ДП «Миргородське лісове господарство» за реалізацію необробленої деревини за заниженими цінами. Нині також розглядається справа щодо ДП «Полтавське лісове господарство» і вилучені документи по гадяцькому і миргородському лісгоспах».

Крім того, голова Полтавської облдержадміністрації нагадав, що минулого тижня в Чорнухинському та Полтавському районах були затримані фури з необлікованою деревиною.

«На Полтавщині є проблеми у сфері лісництва. І відповідно до поставлених завдань Президентом України Володимиром Зеленським будемо розпочинали комплексну перевірку обласного лісового господарства. Адже це не нормально, коли керівник каже, що все добре – незаконної вирубки немає, а насправді вона є, і про це знаємо ми, поліція, громадськість. За дії своїх підлеглих керівник також несе відповідальність».

Водночас Олег Синєгубов на нараді представив свого радника Олега Савлучинського, який зокрема, буде опікуватися напрямком екології та природокористування. Саме йому дали доручення провести аудит лісових господарств і Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk