• +380 (0532) 56-17-18
 • info@adm-pl.gov.ua
 • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Стан національно-патріотичного виховання у закладах освіти Полтавської області розглянули на нараді у голови облдержадміністрації

У своїй доповіді лиректор Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Олена Харченко повідомила, що відповідна робота на Полтавщині базується на положеннях законів України, розпоряджень Президента та Кабінету Міністрів України.

«Основною програмою області з національно-патріотичного виховання є Обласна цільова програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки, – сказала Олена Харченко. – На виконання Програми використано: у 2017 році – 1 млн 493 тис грн; у 2018 році – 1 млн 483 тис. грн; за перше півріччя 2019 року - 1 млн 130 тис. грн (із 2 млн 565 тис. грн)».

Із затвердженням Програми було засновано п’ять нових заходів: обласна військово-патріотична гра імені Симона Петлюри, обласний конкурс на кращий захід із національно-патріотичного виховання серед учнів і вихованців закладів загальної середньої освіти та позашкілля, обласний конкурс серед закладів освіти області на кращу матеріальну базу військово-патріотичного та фізичного виховання, обласний військово-патріотичний табір «Юний десантник».

У липні 2018 року рішенням сесії обласної ради засновано стипендію імені Героя Небесної Сотні – Героя України Ігоря Сердюка для учнів, студентів та молодих учених.

Полтавщина бере активну участь у всеукраїнських акціях військо-патріотичного виховання. Наприклад, із травня 2018 року започатковано проведення Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби».

Відзначена робота пошукових загонів Полтавської області, юних дослідників-краєзнавців на Всеукраїнському рівні. Вони посіли перше місце у двох напрямках: «Український національний визвольний рух 1930-х років, періоду Другої світової війни та у повоєнні роки», «Українська державність: від Революції на граніті до Революції Гідності».

На Полтавщині постійно проводяться заходи з національно-патріотичного виховання серед молоді.

«Полтавщина – є перша серед областей України, яка завдяки співпраці облдержадміністрації, обласного військового комісаріату, влади районного рівня та ОТГ отримала навчальну зброю для закладів загальної середньої освіти. Заклади отримали 30 комплектів такої зброї», – сказала Олена Харченко.

Вона назвала головні напрямки роботи з патріотично-виховної роботи, на які мають звернути увагу управління освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад, а саме:

 • забезпечити оновлення об’єктів навчально-матеріальної бази закладів освіти області з військово-патріотичної та фізичної підготовки;
 • здійснити заходи щодо активізації національно-патріотичного виховання дітей та молоді;
 • забезпечити створення регіональних і обласних центрів національно-патріотичного виховання;
 • при формуванні видатків із місцевих бюджетів на фінансування освітньої галузі у 2020 році запланувати виділення додаткових коштів на модернізацію матеріально-технічної бази з допризовної підготовки молоді в закладах освіти.
Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

 • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
 • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
 • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
 • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
 • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
 • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
 • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk