• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині зрошується 2,9 % земель

Загалом площа зрошуваних земель в Україні становить 2,2 мільйони гектарів, із яких зрошується лише чверть – 505,02 тисячі гектарів. Майже 3% земель зрошується на Полтавщині.

Невідомий об'єктВ області для забезпечення поливу 50,8 тисячі гектарів обліковуються 64 стаціонарні поливні системи. 11 систем обслуговують господарства, використовуючи державну частку основних меліоративних фондів, яка перебуває на балансі водогосподарських організацій. Про це на апаратній нараді розповів директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов.

Цього року в області зрошувалося 5,51 тисячі гектарів сільськогосподарських культур, виконано 24,5 тисячі гектарополивів, кратність поливів у середньому становить 4,5 рази.

За словами Сергія Фролова, Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з Регіональним офісом водних ресурсів у Полтавській області ведеться робота серед аграріїв щодо сприяння впровадженню поливу та підвищенню його ефективності на території області.

«У зв’язку з постійним зменшенням водності річок на території області є необхідність знаходити нові водозабори, які забезпечать подачу води протягом поливного сезону та зможуть забезпечити системи крапельного поливу на невеликих зрошуваних ділянках», – сказав Сергій Фролов.

Деякі зрошувальні системи області не працювали по 10-15 років. Нині Кременчуцьким міжрайонним управлінням зрошувальних систем разом із сільгоспвиробниками відновлена робота 6-ти потужних насосних станцій та 11 км магістрального каналу на Градизькій зрошувальній системі й насосна станція на Карпівській зрошувальній системі. За 5 років площа поливу сільськогосподарських культур у межах систем зросла із 372 до 4251 гектара.

Також в області впроваджуються сучасні технології зрошення сільськогосподарських культур поза межами зрошувальних систем. У 2019 році такі технології застосовуються на понад 1,1 тисячі гектарів.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що до початку поливного сезону 2020 року потрібно підготувати зрошувальні системи.

«Давайте зробимо все, що від нас залежить. Завершимо інвентаризацію, оформимо відповідні документи, щоб власники могли як передавати в оренду, так і ремонтувати системи поливу», – сказав Олег Синєгубов.

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk